Gradska opština Medijana obeležila Dan porodice

NIŠ

U čast obeležavanjem Međunarodnog dana porodice u organizacijiji Komisije za mlade i pronatalitetnu politiku I Parku Svetog Save u Nišu organizovane su akcija pod zajedničkim sloganom „Medijana za bebu više“. U igrama  su se takmičila deca, ali i roditelji.

Priređeno je takmičenje roditelja u brzom prostiranju veša, pa je nagrade osvojilo šest bračnih parova – za prva tri mesta u kategoriji onih koji imaju devojčice i kategoriji mama i tata dečaka. Organizovane su i različite igre za decu, uzrasta do deset godina. Podeljeno je ukupno 40 nagrada. Kao i tokom ranijih manifestacija „Medijana za bebu više“ bilo je upriličeno i druženje sa animatorima u liku „Elze“, „Šimera“, „Snežane“ i drugih čemu su se najmlađi posebno radovali.

Ovo je još jedna u nizu akcija kojom najveća niška opština promoviše podizanje svesti o značaju pravilne pronatalitetne politike i sprovođenju mera na lokalnom nivou u skladu sa politikom državnog vrha u ovoj oblasti, rekao je predsednik Gradske opštine Medijana Nebojša Kocić.

Ovom prilikom Kocić je podsetio i da Gradska opština Medijana finansira vantelesnu oplodnju za dvadeset parova sa po 200 000dinara, daruje prvorođenu bebu u nedelji sa po 10 000 dinara, trećerođeno dete u porodici sa 120 000 dinara, stipendira najbolje studente i nagrađuje najtalentovanije. Za mame je osnovan Klub mama i obezbeđene su kartice za mame i bebe sa popustima u tridesetak firmi od 20 do 50 %. I to nije sve, planiramo još mnogo toga, a sve radi što boljeg kvaliteta života porodica sa decom, istakao je predsednik Gradske opštine Medijana Nebojša Kocić.

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare