Gosti sami sebe pobedili, Harvi od tragičara do heroja

U 11. kolu prve Košarkaške lige Srbije „Zdravlje“ je na svom terenu pobedilo ekipu „Sloge“ iz Kraljeva rezultatom 90:88 (21:19 21:18 24:28 24:23). Derbi začelja otpočeo je blagim vođstvom gostiju (2:7 u 4. minutu), ali minut kasnije „Zdravlje“ poravnava i igra se poen za poen do kraja četvrtine (21:19). Slično je bilo i u drugoj četvrtini, a najveću prednost stvorili su domaći tek na minut pred odmor (39:34). Drugo poluvreme otpočelo je prednošću „Zdravlja“ (39:34) koje je trajalo do 24. minuta (48:48). Sledi period sigurnije igre gostijum koji minut kasnije već imaju sedam poena prednosti (48:55). Ali, ni Leskovčani ne odustaju i poravnavaju rezultat u 26. minutu (55:55). U poslednju četvrtinu se ušlo minimalnom prednošću domaćeg tima (64:63). Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a prava drama viđena je na samom kraju. Pri rezultatu 87:87 i 8 sekundi do kraja gosti su imali dva slobodna bacanja. Simeunović je prvo pogodio, drugo promašio, „Zdravlje“ je krenulo u poslednji napad, ali je loptu zbog lošeg dodavanja izgubio Zahari, najbolji igrač ove sezone, koji je pritom i faulirao Kovačevića. Ovaj je promašio oba slobodna bacanja, do kraja je ostalo četiri sekunde koje je Zahari iskoristio i trojkom u poslednjim trenucima doneo pobedu. Usledilo je višeminutno sudijsko pregledavanje snimka koje je potvrdilo da je sve regularno i da igrači „Zdravlja“ mogu da otpočnu slavlje sa svojim navijačima – 90:88.

Za „Zdravlje“ su igrali: D. Jović, Gavrilović 5, Đ. Jović, Harvi 35 (4 skoka), Andrejević 9 (4skoka), Tasić 2, Dugalić 11 (8 skokova), Blekni 2, Kalahan 8, Đorđević Marinković 18 (5 skokova).

Nakon 11. kola „Zdravlje“ je i dalje u zoni za ispadanje sa skorom od tri pobede i osam poraza. U 12. kolu Leskovčani su opet domaćini, ekipi „Mladosti“ iz Zemuna. (kraj) IS/SA