GFK Dubočica i Sloboda remizirali

U dva dana, nedelja i ponedeljak, odigrano je 1.kolo Plej auta Prve lige Srbije i uglavnom su postignuti očekivani rezultati. Fudbaleri GFK Dubočice uveliko su počeli od prve utakmice da troše bodovni imetak iz prvog dela prvenstvene sezone. Posle uvodnog kola leskovački prvoligaš je, trenutno, na čelnoj poziciji a u stopu ga prati ekipa Metalca iz Gornjeg Milanovca.
Posle rezultatski neslavnog proleća leskovačkog prvoligaša sa takvim trendom se nastavilo i sada kada se ekipa nalazi u Plej autu. Na tribinama Gradskog stadiona utakmicu sa Slobodom iz Užica, bilo je najmanje gledalaca, jer navijači domaće kluba žele da budu svedoci dobrih igara svoje ekipe i uz to da beleže i pobedonosne rezultate.
Fudbaleri GFK Dubočice nisu uspeli da savladaju ekipu Slobode iz Užica. Ekipa trenera gostujuće ekipe Ljubiše Stamenkovića ,,Piskavca” čvrstom i odgovornom igrom nije dozvolila domaćim napadačima da nadigraju poslednju liniju odbrane gostiju, pa je posle devedest minuta utakmica završena miroljubivim ishodom 1:1.
Sudija ove utakmice Marko Gnjatović iz Vrbasa dosudio je dva jedanaesteraca, po jedan za obe ekipe. U 36.minutu gosti su poveli pogotkom sa bele tačke, a to isto učinio je sa istovetnog mesta i kapiten domaće ekipe Dušan Savić u 74.minutu.
Za ekipu GFK Dubočice crveni dres su nosili: Knežević, Đorđević (L.Stojanović), Jović, Stevanović, Savić, Đurić (I.Stojanović), Milić (Račić), Belić (Tomić), Momčilović, Ilić,Tasić (Ljubenović).
U narednom kolu fudbaleri leskovačkog prvoligaša putuju za Srpsku Atinu, a protivnika na zelenom pravougaonika imaće u ekipi RFK Novi Sad.