NIŠ
Komandant Kopnene vojske Srbije, general potpukovniku Milosava Simović odlikovan je ordenom Svetog cara Konstantina na Vidovdanskoj akademiji u Nišu.
Sveti arhijerejski sinod Srpske pravoslavne crkve je generalu Simoviću dodelio ovo visoko crkveno priznanje za “pokazano zalaganje za otvaranje službenog prostora u zgradi Kopnene vojske Republike Srbije, kao i delovanje na drugim poljima saradnje sa Eparhijom niškom”, navodi se u obrazloženju.
Orden generalu Simoviću uručio je sinoć vladika Raško-prizrenski koji je I i administrator Eparhije niške Teodosije.
Simović je rekao da “Bog, ljubav, čast, dobrota i istina nikada ne umiru” I dodao da je Vidovdan upravo sve to.
Po njegovim rečima “Kosovski boj može pokušati neko da izbriše, ali to je nemoguća misija jer je on u srcima svih Srba i svih ljudi koji poštuju ono što vredi”.
Simović je rekao I da ponekad nekima smeta obležavanje bitke na Kosovu, a da ne smeta obeležavanje bitke kod Vaterloa.
On je dodao da se bitke “ obeležavaju ili slave zbog pobeda ili poraza, ali pre svega zbog sećanja na ljude koji su dali svoje živote za buduće ljude”.