“Dubočica” ubedljiva protiv “Vlasine”

LESKOVAC-VLASOTINCE

U pretposlednjem 14. kolu jesenjeg dela prvenstva na srpskoligaškom ,,Istoku” u Mrštanu je odigran komšijski derbi između leskovačke Dubočice i Vlasine iz Vlasotinca. Rivalstvo ova dva kluba je višedecenijsko i pobeda u međusobnom meču ima posebnu draž, jer najlepša je ona pobeda koja je ostvarena u duelu sa prvim komšijama. I zato sada fudbaleri leskovačkog srpskoliša imaju pravo da likuju, jer Vlasina je bila isuviše plitka za maestralnog i lucidnog golgetera i kapitena Dubočice Dušana Savića koji je u četiri navrata primorao golmana ,,Rosuljaca” da vadi loptu iz sopstvene mrže.
A sam početak susreta bio je više nego dobar za fudbalere Vlasine koji su u 3.minutu preko kapitena Đokića postigli vodeći pogodak, ali samo nekoliko minuta kasnije fudbaleri Dubočice poravnali su rezultat na 1:1. Sredinom prvog poluvremena dosuđen je penal za fudbalere Vlasine koji nije u gol pretvorio Aleksandar Stojković, čiji je udarac sa 11 metara zaustavio Vlasotinčanin na golu Dubočice Mića Mladenović. Posle toga kola gostiju krenula su nizbrdo, a u međuvremenu nišanske sprave namestio je Dušan Savić i sa četiri pogotka prakično urnisao svoje najbliže komšije, nanevši im katastrofalan poraz od 6:1.
Da mnogo toga na fudbalskoj ,,Rosulji” nije potaman znaju i vrapci na grani, jer neke učinjene promene nisu donele boljitak, već su se još više pokazale u punoj meri i razotkrile da je neophodan hirurški zahvat, jer kancer nespokoja uveliko hara legendarnom ,,Rosuljom” i preti da još više uruši teško stečeni jednovekovni fudbalski ugled Vlasine.
Sva je sreća da se narednog vikenda završava jesenji deo prvenstva i zimska pauza je dobra prilika da se izvrši prava analiza svega onoga što se dešavalo u klubu u toku ove odlazeće godine koja nije donela ni malo radosti svim iskrenim prijateljima Vlasine.
Leskovačka Sloga doživela je novi 12 poraz i to ovog puta sa drugoplasiranom ekipom na tabeeli. U Popovcu domaća Budućnost sa 3:0 isprašila je kući poslednjeplasiranu Slogu.
U poslednjem 15.kolu u Leskovcu igra se mesni derbi podno Hisara između domaće Sloge i Dubočice, a u Vlasotincu na programu je derbi juga Srbije gde fudbaleri Vlasine dočekuju ekipu vranjskog Dinama.