Dubočica pred ponorom

smart

GFK DUBOČICA – RADNIČKI (SREMSKA MITROVICA) 0:1 (0:0)
Fudbaleri leskovačke Dubočice doživeli su danas poraz od ekipe Radničkog iz Sremske Mitrovice rezultatom 0:1. Utakmica je odigrana na vlasotinačkoj ,,Rosulji” u okviru vanrednog 31.kola Prve lige Srbije. Fudbaleri Dubočice bili su opterećeni imperativom pobede, jer samo tri boda iz ovog susreta davala su neke šanse da se može izboriti opstanak u prvoligaškom društvu. Pored toga u ovaj odlučujući susret ušli su bez svog najboljeg igrača kapitena Dušana Savića, a za rivala su imali veoma dobru ekipu Radničkog koja je svih 90 minuta igre znala šta hoće pa je tako i parirala domaćoj ekipi, koja se mučila puno u organizaciji igre.
Do pobede ekipa Radničkog je došla pogotkom rezerviste Živorada Arnautovića u 67.minutu igre, kada je ekipa Radničkog izvela jedan školski primer kontranapada, započevši akciju duboko sa svoje polovine.
Bezuspešno je pokušala odbrana Dubočice da neutrališe ovaj napad, ali u svoj nameri nije uspela, jer su gostujući fudbaleri bili brži i tako su na najbolji način materijalizovali za pogodak svoju priliku i za tri značajna boda.
Teško je poverovati da se Dubočica može izvući iz ponora pred kojim se nalazi, jer bodovni zaostatak je teško nadoknadiv do kraja prvenstvene trke. Kako nada poslednja umire, a uz to postoje i teoretske šanse da se sačuva prvoligaški status fudbaleri Dubočćice moraće u preostalim utakmicama da daju sve od sebe kako bi ostvarili stoprocentan učinak,a da uz to i rezultati direktnih rivala idu na vodenicu leskovačkom prvoligašu. Sudbina Dubočice je u rukama, tj. nogama svojih igrača, a dobrim delom i ekipa koje se nalaze u donjem delu tabele Prve lige Srbije.
U narednom kolu Dubočica igra u našem glavnom gradu a za rivala će imati ekipu RFK Grafičara.