Dubočica poražena od Metalolastike

Rukometaši Dubočice poraženi su na svom terenu, pred oko 1000 gledalaca, od ekipe Metaloplastike rezultatom 22:26 (11:14).

U prvom poluvremenu viđena je egal igra, leskovački rukometaši su uspešno parirali kvalitetnijem i iskusnijem timu iz Šapca, a posle gola domaćih za vođstvo od 10:9, ekipe su u poslednja 3 minuta prvog poluvremena ušle izjednačene (11:11). Međutim, lider na tabeli postiže 3 brza gola pred kraj prvog dela igre i na odmor odlazi sa solidnom zalihom (11:14).

U drugom poluvremenu bolja igra Dubočice koja je, na krilima podrške svojih navijača, u 39. minutu stigla do samo jednog gola zaostatka (15:16), a do 45. minuta viđena je velika borba i u tom periodu najveća prednost lidera na tabeli bila je jedan gol. Međutim, Šapčani tada prave seriju od 0:3 i stvaraju kapitalnu prednost, a na kraju se ispostavilo i nedostižnu za domaće rukometaše. Imala je Dubočica svoje šanse za pobedu, međutim, u ključnim trenucima Leskovčani nisu imali dovoljno koncetracije i promašivali su zicere, a prvoplasirani tim Arkus lige je sve to surovo kaznio i zasluženo odneo 2 boda iz Leskovca. Metaloplastika je u Leskovcu pokazala klasu i opravdala breme favorita, a Dubočica je, nošena podrškom svojih navijača, poprilično namučila lidera na tabeli i pokazala da može da odigra egal utakmicu i sa najjačim timovima.

U ekipi Dubočice najviše se istakao golman Kocić, koji je upisao 12 intervencija, a najbolji golgeterski učinak imao je Spasić koji je 4 puta pogodio mrežu Šapčana.

Metaloplastiku su do trijumfa u Leskovcu predvodili Dodić i Dakić sa po 6 golova, a u ključnim momentima istakao se i golman Arsić koji je dobrim odbranama pomogao svom timu da odnese pobedu sa jednog od najtežih gostovanja u Arkus Ligi.

U sledećem, 10. kolu Dubočica na svom terenu dočekuje ekipu Topličanin iz Prokuplja.