Dubočica poražena od Dinama, samo jedan gol razlike

U derbiju 7. kola rukometne Superlige do ovog kola dve prvoplasirane ekipe publika je videla zanimljiv, borben i do poslednjeg trenutka neizvestan meč. Rukometaši „Dubočice“ nisu dozvolili da se primeti da ovu utakmicu igraju oslabljeni, zbog neigranja ponajboljeg igrača Andrije Atanasković.

Gosti iz Pančeva su odlično odmah poveli sa 3 gola razlike (3. minut 0:3) i tu prednost imali i u 10. minutu (2:5). Zahvaljujući odbranama golmana Radisavljevića domaći najpre poravnavaju rezultat (24. minut 8:8), ali ubrzo to pretvaraju i u vođstvo (29. min. 11:9). Međutim, „Dinamo“ koristi pomalo smušenu igru Leskovčana i na odmor se odlazi sa 10:11.

U drugom poluvremenu kao i u prvom, gosti povećavaju prednost, zahvaljujući pre svega sjajnim odbranama svog golmana Zlatanovića i u 43. minutu imaju čak šest golova prednosti (13:19). Izgledalo je da je pobednik odlučen, došlo je do opuštanja gostiju, što domaći koriste i uz podršku navijača smanjuju na samo gol zaostatka (57. minut 19:20). Usledila je nepovezana igra obe ekipe, sa nekoliko grešaka na obe strane, ali se rezultat do kraja nije menjao, a „Dubočica“ nije iskoristila poslednji napad koji bi joj doneo bod na ovoj utakmici. Interesantno je da su gosti svoj 20. gol postigli u 47. minutu. Na kraju ipak zaslužen trijumf Pančevaca.

„DUBOČICA 54“ je igrala u sastavu: Pešić, Cvetković 2, Simić, Prodanović, Stanković 4, V. Nikolić 1, Marinković 5, M. Nikolić 1, Pavlović 1, Mađar 1, Mitrović 4, Radivojević, Matović, Gašić, Radisavljević.

U sledećem, 8. kolu, „Dubočica 54“ gostuje u Kikindi.