Dubočica poražena na kraju prvog dela prvenstva

U utakmici 14. kola leskovački superligaš poražen je u Crvenki od istoimene ekipe rezultatom 28:26 (19:13). Ovom utakmicom završen je prvi deo „A“ grupe Arkus lige, a sledi doigravanje u kome će četiri najbolja kluba „A“ i „B“ nastaviti takmičenje u plejofu, dok ostali idu u plej aut. „Dubočica 54“ nastavlja prvenstvo u plejofu, s obzirom da je još ranije osigurala četvro mesto. Zato utakmica u Crvenki nije bila od takmičarske važnosti, a domaća ekipa je uspevala da polako povećava rezultatsku prednost i u 13. minutu povede sa 9:5, a u 20. i sa 13:8. Na poluvreme se otišlo prednošću 19:13 za domaće, a u nastavku su oni samo održavali prednost. U poslednjih pet minuta se ušlo sa 27:22 i opuštenost domaćina gosti koriste i smanjuju na konačnih 28:26.

Za ekipu Dubočice su igrali Gašić, Cvetković 1, Simić 5, Đurić, Nikolić 1, Radulović 2, Denić. Ristić, Pavlović 3, Mađar 2, Mitrović 2, Zlatanović, Matović 2, Atanasković 1, Erić 4, Radović 3.

S obzirom da se bodovi ne prenose, Leskovčane očekuju ponovo dueli sa „Vojvodinom“ (Novi Sad), „Partizanom“ (Beograd) i „Dinamom“ (Pančevo), kao i sa četiri najbolja tima iz grupe „B“ – „Železničar 1949“ (Niš), „Metaloplastika“ (Šabac), „Rudar“ (Kostolac) i „Radnički (Kragujevac). Prvenstvo se nastavlja 20. februara, a „Dubočicu 54“ očekuje gostovanje u Nišu.