Dubočica ispustila pobedu u nadoknadi vremena

LESKOVAC-VLASOTINCE

Da se u životu, a i u sportu neke stvari vrlo često ponavljaju, to se verovatno mnogima dešavalo u predhodnom vremenu.

Fudbaleri leskovačke Dubočice u prošlom kolu na svom terenu u meču sa komšijskim Radanom u nadoknadi sudijskog vremena uspeli su da postignu pogodak i tako rezultat učine nerešenim ishodom što im je donelo veoma dragocen bod. A nešto malo ranije u Varvarinu u 94.minutu postigli su pogodak za pobedu i ceo plen.
Da se kolo sreće okreće u ovom 12.kolu osetili su opet fudbaleri Dubočice, s tim što im je sreća ovog puta okrenula leđa.

Na gostovanju u Prahovu u susretu sa domaćim Dunavom u 85. minutu preko Nikole Stankovića postigli su pogodak za vođstvo od 2:1 i bili blizu pobede, ali, ovog puta, u nadoknadi sudijskog vremena u 93.minutu domaći fudbaleri uspeli su da postignu pogodak za konačnih 2:2. Pre toga u 10.minutu strelac za Dubočicu bio je Savić.
Izgleda da su fudbaleri Vlasine zapali u krizu, ako je suditi po poslednjim igrama i rezultatima. Mnogo više se očekivalo od ,,Rosuljaca” naročito kada igraju na svom terenu i pred svojom publikom. Nedeljni meč sa veoma dobrom ekipom Timočanina iz Knjaževca koji je okončan najnepopularnijim rezultatom 0:0 pokazao je da odsustvo samo dvojice standardnih igrača Ilića i Hristića u velikoj meri je nenadoknadiv gubitak za igru cele ekipe. Gosti iz Knjaževca igrali su veoma dobro, i čak u dva navrata prečka je bila saveznik golmana Mladenovića da se gosti ne raduju pogotku. Koliko je bilo dekoncentracije u igri fudbalera Vlasine najbolje kazuje činjenica da centarfor Nemanja Đokić nije u 40.minutu iskoristio jednaesterac koji je golman gostiju Nemanja Kojić uspeo da odbrani. Od tog 40.minuta gosti su igrali sa 10 igrača, jer prekršaj za dosuđeni jedanaesterac bio je razlog da odbrambeni igrač gostiju dobije crveni karton. Ni sa igračem više u drugom poluvremenu ,,Rosuljci” nisu ništa konkretno učinili u drugom poluvremenu tako da je 500 navijača otišlo svojim kućama nezadovoljno onim što su pokazali igrači Vlasine.
Nisu sreće imali ni gledaoci na stadionu Radana u Lebanu da vide bar jedan pogodak u meču sa ekipom Budućnosti iz Popovca, koja je i ovog puta pokazala da ume da igra na rezultata i da čvrstom i stamenom odbranom zaustavi sve atake svog rivala. Rezultat ovog susreta bio je isti kao i pre početka meča 0:0.
Posle kraćeg zadržavanja i ostavke Gorana Radevića na trenerskoj klupi Jedinstva iz Bošnjaca, ekipu su predvodili njegovi pomoćnici u meču sa ekipom niškog Sinđelića. Sa dva pogotka Marko Stanković je junak ove pobede srpskoligaša iz Bošnjaca. U 10. i 44.minutu uspeo je da nadmudri odbranu gostiju i donese svojoj ekipi vođstvo od 2:0 posle prvog dela igre. Gosti iz Niša uspeli su da u 65.minutu smanje rezultat, ali domaći igrači borbenom igrom uspeli su da sačuvaju pobedu, i ako su u samom finišu igrali sa igračem manje zbog isključenja Miloševića.
Najzad su se pobedi radovali i fudbaleri Moravca Orion koji su na svom terenu bez većih problema sa 5:0 savladali Temnić 1924 iz Varvarina.