“Dubočica 54“ savladala kragujevački „Radnički“

Rukometaši „Dubočice 54“ osvojili su nove prvenstvene bodove. Oni su u utakmici 21. kola Superlige savladali „Radnički“ iz Kragujevca rezultatom 37:33 (17:15). Prvo poluvreme odlikovala je izjednačena igra oba protiovnika, gde su domaći igrači vodili sa par golova razlike, ali su gfosti tu prednost uporno dostizali. Na poluvreme se otišlo sa 17:15, a u drugom delu igre u 36. minutu „Dubočica“ prvi put vodi sa četiri golova prednosti (22:18). No, gosti se i dalje ne predaju, uspevaju opet da umanje prednsot i dođu na gol zaostatka (26:25 u 44. minutu). Neštoi kasnije, u 49. minutu ponovo je četiri golova razlike (30:26). Ovu prednost gosti više nisu mogli da sustignu, tako da je konačan rezultat 37:33.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali: L. Pavlović 1, Milićević 1, Radulović 7, Petrović, Trajković, Trako, I. Mitrović, Spasić, A. Mitrović, Atanasković 6, Ristović 8, M. Pavlović 4, Milošević 7 (igrač utakmice), Anđelković 3, Kocić (odbrane 11/37, od čega tri penala), Arđelan.

Ovom pobedom „Dubočica 54“ osigurala je 5. mesto na tabeli kolo pre kraja prvog dela. U poslednjem kolu pre doigravanja Leskovčani idu u Beograd na duel sa „Partizanom“. (kraj) IS/LJS