Derbi juga pripao niškom “Železničaru”

LESKOVAC-NIŠ

U utakmici trećeg kola rukometne Superlige u SRC „Dubočica“ „Železničar“ je pobedio domaću ekipu „Dubočica 54“ i odneo bodove u Niš rezultatom 26:27 (10:13).

Domaća publika nadala se da je moguća i treća pobeda za redom u ovom prvenstvu, naročito kada su domaći poveli rezultatom 7:3 u 11. minutu igre. Ali, gosti su se od tog trenutka konsolidovali, zaigrali organizovanije i uspeli da u 25. minutu izjednače sa 10:10. Pritom je i golman gostiju Matović uspeo da odbrani dva sedmerca. Do kraja poluvremena još jedan promašen penal domaćih i na odmor se otišlo sa tri gola prednosti za goste (10:13). U drugom poluvremenu gosti održavaju prednost, a rukometaši „Dubočice 54“ u poslednjih 15 minuta kreću na sve ili ništa nošeni bodrenjem publike, kada smanjuju na 19:21, iako su usput uspeli da promaše još jedan penal. Ni ekipa „Železničara“ nema nameru da se preda, vraćaju prednost na četiri razlike u 49. minutu (20:24). Pet minuta pre kraja na pomolu je drama, opet samo dva razlike za goste (24:26), a na 70 sekundi pre kraja konačno gol iz sedmerca za domaćine za samo 26:27. Železničar gubi loptu u napadu, ali domaćin ne uspeva da iskoristi svoj poslednji napad i tako dođe do boda, jer su sudije svirale Marinkoviću faul u napadu i poništile njegov gol.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali: Pešić, Cvetković 1, Simić, Prodanović, Stanković 7, Nikolić 3, Marinković 2, Pavlović 4, Mađar 2, Mitrović 1, Gašić, Radivojević, Matović, Atanasković, Radisavljević.