Cvetanović obišao zaposlene u kompaniji PVV

LESKOVAC

Gradonačelnik Goran Cvetanović nastavio je da posećuje firme sa kojima lokalna samouprava blisko sarađuje, te je u pratnji svojih saradnika uposlenike kompanije PVV. Na konferencija za medije gradonačelnik je podsetio da je ovafirma odgovorna za distribuciju, održavanje kanti i kontejnera i iznošenje smeća u našem gradu.

„Kako bi ova delatnost bila obavljana na što bolji način PVV je u mehanizaciju i komunalnu opremu uložio 10 miliona evra. Pored toga, sredstva u iznosu od 12 miliona evra su uložena i u izgradnju regionalne sanitarne deponije Željkovac. Deponija u Željkovcu kao jedan segment brige o ekologiji u našem gradu, zajedno sa Postrojenjem za prečišćavanje otpadnih voda, kolektorom, uz najavljenu ORIO kanalizacionu mrežu, zaokružiće eko sistem u Leskovcu i bićemo svrstani u gradove sa visokim stepenom posvećenosti ovoj oblasti. Iz svega navedenog jasno se vidi da se saradnja između grada i kompanije odvija uz međusobno poštovanje obaveza, što je doprinelo unapređenju životne sredine u Leskovcu. Unapredili smo i prvobitni ugovor koji su neki drugi potpisali, a mi smo ga korigovali u korist građana Leskovca.“

Gradonačelnik je rekao i da povećanjem cene za deponovanje otpada godišnje grad od ove kompanije prihoduje oko 12 miliona dinara, kao i da je u toku prošle godine uplaćena dividenda od 27 miliona dinara,m što je 50 % od ukupnog iznosa i u toku narednmih dana očekujemo i uplatu ostatka dugovanja, kao i dug od 12,5 miliona dinara za deponovanje otpada sa drugih teritorija.

Direktor Srboljub Nisić kaže da firma redovno izmiruje svoje obaveze, pa će tako biti i u ovom slučaju.

„Svoju delatnost obavljamo kvalitetno i na zadovoljstvo građana, sa cenama koje su najpovoljnije u regionu, tj. u Srbiji, a svake godine zanavljamo vozni park. Ono na šta niko ne obraća pažnju je da građani imaju besplatnu zamenu sudova, odnosno kontejnera koji košta oko 55.000 dinara, i kante, koja košta preko 3000 dinara, i da sve to ulazi u cenu sakupljanja i odvoza smeća, da je to jedinstven slučaj u Srbiji. Radi se u tri smene, praznicima, uredno učestvujemo u svim akcijama, na terenu, u saradnji sa Gradom, imamo divnu akciju čišćenja  divljih deponija koja je ušla u 650 radni dan, gde smo zbrinuli negde oko 7-8000 tona kabastog otpada. Uspeli smo da sa Gradom konkurišemo kod Ministarstva ekologije i dobijemo 100 kontejnera za stakleni otpad, gde će građani Leskovca na pametan način moći da odlože stakleni otpad u posebne kontejnere koji su vidno obeleženi i posle toga će se to dati na reciklažu u fabrici stakla. Ozbiljan smo i pouzdan partner lokalnoj samoupravi.“

Nisić tvrdi da ne deponuje opasni otpad u „Željkovcu“.

„Možda postoji neki tragovi, svi u domaćinstvu imaju opasan otpad kao što su baterije, kablovi, ali se ne dovozi šleperima ili kamionima. Svaki otpad koji uđe mora da ima analizu otpada od strane laboratorije i tu ima kategorizacija gde piše gde se i kako zbrinjava. Vi imate, recimo, u bolnici špriceve, što je opasan otpad. Ali, nakon tretmana taj opad postaje neopasan sa mogućnošću zbrinjavanja na našoj deponiji i takav otpad postoji, jer je u trenutku preuzimanja sa naše strane neopasan.“

POVEĆANJE CENA

Što se tiče povećanja cena usluga PVV-a, gradonačelnik Cvetanović je podsetio da je cena poslednju put menjana 1.7.2018. godine. On je rekao da su mu ovoj firmi rekli da su cene najniže u Srbiji i naveo cene u drugim mestima: Medveđa 214,30 dinara po članu domaćinstva, Lebanu 224,00, Prokuplju 160,00, Jagodini 244,63, Ćupriji 313,00 i Velikoj Plani 197,00 dinara bez PDV-a.

„Zahtev za povećanje cena je podnet na 22,6% još pre devet meseci. Na narednom gradskom veću imamo nameru da im odobrimo povećanje od 19,6%. Tako će cena po članu domaćinstva biti uvećana sa 149,67 na 179,01 dinar, odnosno 29,34 dinara bez PDV-a.“

Na pitanje da li je zadovoljan odobrenim procentima, direktor Nisić, kaže da i jeste i nije.

„Realno, sve je otišlo u bestraga, a mi radimo u realnim uslovima. Moramo da kupimo gumu, imamo nove kamione, a nema ništa što nije poslupelo od 30-100%. Povećava se svake godine i minimalna cena rada, a sve to mora da se isplati. Mi smo u 2020. godini primili 3.400 kanti za individualna domaćinstva, od čega smo već podelili 1.574 kanti što je vrednost od 87.720 evra. U 2022. godini primili smo 835 kontejnera, 350.000 evra i već je postavljeno 579. To je neki normalana proces gde nam stvarno trebaju ti kontejneri kako bi zamenili oštećene. A oštećuju se tako što ih neko zapali, udari autom, skinu točkove, dešava se i da ih naši radnici oštete… U cenu koja jeste najniža u Srbiji je uključeno i sanitarno deponovanje.“

U PVV-u radi 168 radnika, a direktor Nisić kaže da nije u planu neko značajnije upošljavanje novih kadrova, osim zamene kadrova koji idu u penziju.

„Mi smo čitav posao postavili na jedan način koji je optimalan. Sad imamo povećanje posla sa staklom, gde bi mogli da uzmemo jedno vozilo sa vozačem i dva radnika, ali neko veliko proširenje sa 30 ili 40 ljudi sigurno nije u planu.“

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare