Cakić: Projekat “Zelena zona“ glavni uzrok loših odnosa izmedju Leskovca i EU

LESKOVAC

Vladajuća većina Skupštine grada Leskovca projekat „Zelena zona“ smatrala je lošim, što je i više puta iskazano, ali to je, prema mojim saznanjima, izazvalo probleme zbog kojih Evropska unija skoro da više i ne učestvuje u finansiranju projekata u Leskovcu, rekao je danas predsednik Odborničke grupe Socijaldemokratske stranke (SDS), Nebojša Cakić, na sednici Skupštine grada, tokom rasprave o prihvatanju njegovog predloga o razmatranju realizacije i završetka projekta „Zelena zona“, a koji finansira Evropska unija.

„Fondovi Evropske unije su najizdašniji i ako grad Leskovac ima loše odnose sa tom institucijom, a bojim se da je tako, onda smatram da je potrebno da imenujemo nekog pojedinca, mimo političkih partija, koji će imati jedan zadatak, a to je da pokuša da uspostavi dobre odnose sa delegacijom EU u Beogradu“, izjavio je Cakić.

Njegov predlog nije prihvaćen uz izgovor da će izveštaj o realizaciji ovog projekta biti razmatran u okviru izveštaja o radu JP „Urbanizam i izgradnja“, kao i izveštaja Gradske uprave, na narednoj sednici Skupštine grada.

Gradonačelnik Leskovca, Goran Cvetanović  je istakao da infrastruktura izgradjena u Zelenoj zoni nije bila dovoljna ni za jednog investitora, prvenstveno zbog, kako navodi, ograničavajućih planskih okvira, nerešenih imovinsko – pravnih odnosa, ograničene infrastrukture, kao i neizgradjenog dela Zelene zone, gde uopšte nije došlo do realizacije.

„Svi ovi faktori ograničavali su dolazak investitora, umesto da ga olakšaju. U 2017. godini uradjena je izmena i dopuna planskog dokumenta i na ovom prostoru kao pretežna namena ostaje uvodjenje širokog spektra delatnosti, kao što su komercijalne delatnosti ili laka industrija. Vrednost planskog dokumenta je 7 miliona dinara. Uradjeno je kompletno prevodjenje poljoprivrednog zemljišta u gradjevinsko, izvršena je prenamena, uradjena je saobraćajna infrastruktura, a za parcelu koja je pripremljena za investitora, plaćeno je 4,3 miliona dinara, da bi se omogućilo izdavanje gradjevinske dozvole“, objasnio je Cvetanović i dodao da je za dovodjenje prvog investitora potrebno ukupno 105 miliona dinara.

On dalje ističe i da je jedan od najbitnijih elemenata bio upravo kružni tok, čija je vrednost 37 miliona dinara, a potom je izneo i naredne korake.

„Ovde je potrebno da se uradi i deo saobraćajnice u vrednosti od 25 miliona dinara, stajalište za autobuse, 12 miliona, vodovodna mreža 4 miliona, kanalizaciona mreža 3,5 miliona, ulično osvetljenje 2,2 miliona, septička jama 6 miliona i gasovod 42,5 miliona dinara i to će ujedno biti gasovod i za sve buduće investitore. Sve bi trebalo da bude završeno do kraja 2019. godine“, zaključio je Cvetanović.

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare