BEOGRAD-PROKUPLJE
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović razgovarao je danas sa policijskim službenicima Policijske uprave Prokuplje koji su pomogli putnicima u autobusu, nakon saobraćajne nezgode koja se 30. aprila dogodila u selu Barlovo,čime su sprečili da dođe do još veće tragedije.
Policijski službenici Saša Vučković, Branko Milenković, Vladimir Savić i Marko Milinčić, koji su bili van dužnosti, nesebično su pritekli u pomoć sugrađanima i više njih izvukli iz zapaljenog autobusa.
Stefanović je pohvalio brzu i pribranu reakciju ovih pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova i istakao da su oni primer požrtvovanih policijskih službenika koji štite građane ne samo dok suna dužnosti.
„Vučković, Milenković, Savić i Milinčić pokazali su izuzetnu hrabrost i spremnost da, razikujući svoje živote, učine sve kako bi spasili druge. Njihov podvig zaslužuje svaku pohvalu“, rekao je r Stefanović.