Zdravlje pobedom bliže opstanku

Košarkaši „Zdravlja“ na svom terenu u SRC „Dubočica“ savladali su ekipu „Vršca“ iz istoimenog grada rezultatom 71:63 (20:18; 20:18; 17:12; 14:15) i ovom pobedom se primakli na korak od ispunjenja cilja zacrtanog na početku sezone, opstanka u ligi. U prvom poluvremenu viđena je izjednačena košarka, bez da neka ekipa ostvari veću rezultatsku prednost. U drugo poluvreme se ušlo sa 40:36, a nakon skoro pet minuta igre „Zdravlje“ je imalo prednost od 52:36 i tu prednost su gosti uspeli samo da u par navrata smanje na 7-8 poena, dok za neki veći preokret nisu imali priliku.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali Stojković 6, D. Jović 4, Hadson 16 (4 skoka), Petković, Đorđević, Radivojević 2, Stamenković 16 (15 skokova, 5 asistencija), Stajić, Jovanović 4 (4 skoka), M. Jović 6, Stojanović 4 (6 skokova), Blekvel 13.

Nakon 22. kola „Zdravlje“ ima skor od 11 pobeda, 10 poraza i jednu zaostalu utakmicu. U okviru 23. kola leskovačkog prvoligaša očekuje gostovanje „Slobodi“ u Užicu.