„Zdravlje“ pobedilo OKK „Beograd

Leskovčani koji su umesto fudbala odabrali košarku, jer su i „Dubočica“ i „Zdravlje“ igrali u isto vreme, nisu se pokajali. U utakmici 25. kola Prve košarkaške lige Srbije „Zdravlje“ je savladalo „OKK Beograd“ rezultatom 100:99 (31:32 15:25 23:20 31:22) i tako prekinulo niz od čak 12 uzastopnih poraza. U prvom poluvremenu izgledalo je da će niz poraza biti nastavljen, jer su gosti imali inicijativu i lagano vođstvo. Leskovčani su prvi put poveli minut pre kraja, ali se na četvrtina završila sa 31:32. I drugi period doneo je sličnu igru, gosti mahom vode, domaći igrači pokušavaju da sustignu tu prednost, ali u završnici poluvremena OKK „Beograd“ uspeva da stvori osetniju prednost i na poluvreme ode sa 11 koševa prednosti (46:57). U drugom poluvremenu su zaiograli mnogo borbenije, nisu se predavali, te u 28. minutu uspeli da povedu sa 67:66 i tu opet stali, što su gosti iskoristili i u poslednji period utakmice ušli sa 69:77. Ova prednost nije sputala domaći tim, nastavili su da se bore za svaku loptu i pokušavali da se rezultatski primaknu, dok su se gosti trudili da rezultatski prelome utakmicu. Dva minuta pre kraja beogradski tim ima tri poena prednosti (93:96), a u poslednji minut ekipe ulaze poravnate – 98:98. Na kraju su se Leskovčani bolje snašli. Najpre je igrač gostiju Petrović iskoristio samo jedno slobodno bacanje, usledilo je par promašaja i grešaka na obe strane, da bi Kalahan 11 sekundi pre kraja pogodio oba bacanja za vođstvo i konačan rezultat – 100:99. Gosti su imali šut za pobedi, ali je trojku promašio Petrović. Zaslužena pobeda „Zdravlja“, ali i da je bilo drugačije ne bi bilo nezasluženo.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: E. Harvi 5 (4 skoka), D. Jović 18 (5 skokova, 5 asistencija), Davrilović 8, Đikić, Nikolić, Tasić 12 (7 skokova), Dugalić 4, Blekni 18 (8 skokova), Kalahan 12 (5 asistencija), Marinković-Đorđević 23.

„Zdravlje“ sada ima skor od 5 pobeda i 20 poraza. U sledećem, 26. kolu, na redu je gostovalje ekipi „Sloge“ u Kraljevu.(kraj) IS/MN