“Zdravlje” dobilo derbi začelja

Košarkaši „Zdravlja“ osvojili su veoma važne bodove u borbi za opstanak u AdmiralBet Prvoj košarkaškoj ligi Srbije. Oni su u 19. kolu savladali na svom terenu „Kolubaru“ iz Lazarevca rezultatom 97:90 (26:24 23:18 24:17 24:31). Leskovčani su odmah krenuli angažovano, rešeni da gostima stave do znanja da bodovi ostaju u Leskovcu i već nakon tri minuta imali prednost od 12:5. Uporni gosti pokušavali su da dostignu prednost, što su i uspeli u 7. minutu (20:21), ali „Zdravlje“ ipak prvu četvrtinu završava u svoju korist – 26:24. Druga četevrtina je bila slična prvoj, nakon nešto više od tri minuta igre „zdravlje“ vodi sa 39:26, ali gosti serijom od 1:8 za minut ipo smanjuju na 40:34. Na poluvreme se odlazi sa 49:42 za domaće, a početak drugog poluvremena ponovo donosi odličnu igru „Zdravlja“, koji dolaze i do 16 poena prednosti (23. minut 58:42). „Kolubara“ opet hvata priključak (26. minut 58:51), ali ni „Zdravlje“ ne posustaje i pred poslednji period igre rezultat je 73:59. U 35. minutu prednost „Zdravlja“ je iznosila čak 18 koševa prednosti (86:68), ali gosti ni tada nisu odustajali i u poslednji minut se ušlo sa 58:82, pri čemu su gosti pokušavali da poraz svvedu na manje od pet razlike, s obzirom da su sa toliko pobedili u jesenjem delu. U penal završnici Leskovčani su imali sigurne izvođače i utakmicu okončali sa 97:90.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Džordan 16, Stojjković 4, Gavrilović 3, Morgan 25 (5 skokova), Radivojević, Stamenković 20 (8 skokova, 5 asistencija), Škundrić 3 (4 skoka), Jovanović 11 (6 skokova), Jović 15, Petrov, Blekvel.

Nakon 19. kola „Zdravlje“ je u grupi timova sa skorom od 6 pobeda i 13 poraza, „Dunav“ ima 5/14, dok je „Kolubara“ na začelju sa 4/15. U narednom, 20. kolu, Leskovčani putuju u Pančevo, gde ih očekuje ekipa „Tamiša“.