Zamalo igračka plačka

Košarkaši „Zdravlja“ u SRC „Dubočica“ odiglali su utakmicu 10. kola Prve košarkaške lige Srbije protiv ekipe „Zlatibora“ iz Čajetine i u neizvesnoj završnici pobedili sa 95:94 (23:21 19:19 25:19 28:35). Leskovčani su u duel protiv ABA2 ligaša ušli odlučni da pobede i tokom prve četvrtine stalno bili u vođstvu koje je u 8. minutu iznosilo 10 poena prednosti (23:13). U poslednjih dva minuta koševe postižu samo gosti i na odmor se odlazi sa 23:21. Druga četvrtina donosi sličan razvoj uigre. „Zdravlje“ ponovo uvećava prednost, u 17. minutu vodi sa 40:32, ali opet gosti uspevaju da smanje prednost domaćina u poslednjih dva minuta i na odmor se odlazi sa 42:40. Ni treća četvrtina s ne razlikuje od prethodnih, „Zdravlje“ na početku efikasno u napadu, uvećava prednost i u 25. minutu vodi sa 58:45. Pred poslednju četvrtinu prednost domaćih iznosi 67:59. Gosti u 33. minutu se približavaju na 76:71, „Zdravlje“ održava prednost na 5-8 poena: tri minuta pre kraja trojkom Tadića gosti dolaze na 85:83 i bilo je jasno da će se meč uvesti u neizvesnu završnicu. Dva minuta i 20 sekundi pre kraja gosti su poveli sa 87:88, da bi nastala rezultatska klackalica gde su po poen prednosti iimali i jedni i drugi. Na 21 sekund pre kraja „Zdravlje“ ima napad, a gosti prednost od tri poena (91:94). Usledio je nesupešan šut za tri poena Blekvela, odbijena lopta došla je do Bjelaka koji 11 sekundi pre kraja pogađa za tri i poravnava rezultat. U poslednjem napadu gosti gube loptu, fauliraju Đorđevića koji pogađa jedno slobodno bacanje, dovoljno za konačni trijumf 95:94.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali Stojković, Jović, Hadson 12 (5 asistencija), Petković 8 (5 skokova, 4 asistencije), Đorđević 12, Radivojević 10, Stamenković 26 (9 skokova), Stajić, Jovanović, Vujasinović, Blekvel 7 (7 asistencija), Bjelak 20 (5 skokova).

Posle 10. kola „Zdravlje“ ima skor od pet pobeda i poraza, a sledećeg vikenda igraće u Valjevu protiv „Metalca“.