Vlasina sama sebe pobedila

LESKOVAC-VLASOTINCE

Kada jedna ekipa na jednoj utakmici ne iskoristi deset stoprocentnih prilika za postizanje pogotka, onda je epilog poznat. Ta ekipa fudbalski teren po završetku meča sa terena izlazi kao poražena ekipa. To se upravo desilo fudbalerima Vlasine na gostovanju u Svijlancu u meču sa domaćim Radničkim. Ekipa vlasotinačkog srpskoligaša bila je bolji rival u toku svih 90 minuta, njeni napadači iz prilika iz kojih je bilo teže promašiti gol rivala nego li loptu proslediti u mreži protivnika, to su upravo i činili,što ih je koštalo poraza i gubitka tri boda. Dobrim delom za neuspeh,,Rosuljaca” doprineo je i golman domaće ekipe koji je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama sprečavao napadače Vlasine da se ne raduju pogotku. Odbrana Vlasine zatajila je u 16.minutu igre kada su domaći igrači postigli pogodak, što je na kraju i bio konačan rezultat – 1:0 za domaći Radnički.

Ekipa trenera Slaviše Božičića, leskovačka Dubočica bez većih problema stigla je do pobede od 2:0 u meču sa ekipom Rembasa iz Resavice. U 67. vodeći pogodak za Dubočicu postigao je NikolaMladenović, da bi potom četiri minuta kasnije pogodak postigao i kapiten Dušan Savić za konačnih 2:0 za Dubočicu.
Ni posle 10. odigranih kola fudbaleri Sloge nisu se radovali pobedi. Na gostovanju u Negotinu domaći Hajduk Veljko zabeležio je minimalnu pobedu od 1:0, mada po prikazanoj igri na terenu ne bi bilo nezasluženo da je Sloga osvojila makar jedan bod.