Važna pobeda “Zdravlja” za opstanak

Košarkaši Zdravlja su potpuno potvrdili reči trenera Dragana Arsića da je najteže dobiti utakmice u kojima ste apsolutni favorit. U utakmici protiv poslednjeplasirane ekipe Smedereva, ekipe koja je do sada uspela da zabeleži samo dve pobede, domaći tim je teškom mukom izvojevao pobedu rezultatom 87:82 (19:27, 24:27, 20:13, 24:15).

Sistem „lako ćemo“ se umalo obio o glavu ekipi Zdravlja. Gosti su to iskoristili i ubrzo stvorili dvocifrenu prednost s kojom su i otišli na odmor (43:54). Nastavak igre donosi angažovaniju igru domaćih, pre svega u odbrani, a u napadu dalekometnim šutevima za tri poena Tešovića i Stanisavljevića smanjuju prednost Smedereva i u 25 minutu dolazi do poravnanja (60:60) I, umesto da nastave u istom ritmu, domaći nervoznom igrom i dekoncentraijom u napadu ponovo dozvoljavaju gostima da ostvare prednost od 63:67 na kraju treće četvrtine, a na šest minuta pre kraja ta prednost iznosi deset poena razlike (64:74). Kada su mnogu u hali pomislili da će Zdravlje doživeti poraz, usledila je igra kakvu je publika očekivala. Dva minuta pre kraja konačno su domaći poveli sa 82:80, posle serije od 19:4. Gosti ušli prenervozno u poslednji deo igre i tu je bio kraj. Na kraju potpuno zaslužena pobeda Zdravlja 87:82.

U ekipi Zdravlja posebno su se istakli Stanisavljević sa 39 poena (6/10 za tri, 12/19 za dva, 9/9 slobodna bacanja), Ilić 8 (6 skokova), i Tešović 20 (11 skokova, 6/8 za tri).

Sledećeg vikenda košarkaši Zdravlja gostuju u Novom Pazaru, nakon čega u poslednjem kolu kod kuće dočekuju direktnog rivala u borbi za opstanak, ekipu Plane.