VRANJE
Gradski štab za vanredne situacije u Vranju saopštio je da su od 406 uzoraka iz Pčinjskog okruga 143 pozitivna na koronavirus.
U Vranju je registrovano 95 novozaraženih, Bujanovcu i Vladičinom Hanu po 12 pozitivnih, Preševu 11, Surdulici 10 i Trgovištu tri osobe.
.
Tokom jučerašnjeg dana u kovid ambulanti ATD obavljeno je 315 pregleda, od kojih je skoro polovina, odnosno 156 prvih.
Urađen je 181 antigenski test, od kojih je 85 pozitivnih. Kod 27 pacijenata dijagnostikovana je bronhopneumonija.
U kovid bolnicama Zdravstvenog centra na lečenju je 141 pacijent. Njih 135 je pozitivno na korona virus i isto toliko pacijenata imaju zapaljenje pluća. Na kiseoniku su 44 osobe.
U petak je na kućno lečenje otpušten 21 pacijent, a u kovid bolnicu je primljeno 15 lica. Trenutno ima 19 slobodnih bolesničkih kreveta.