U Kaću svakom po bod

U Kaću u okviru prvenstvene utakmice 16. kola rukometne Superlige ekipe „Jugovića“ i „Dubočice 54“ podelile su bodove. Utakmicu je odlikovao veliki broj postignutih golova, a završena je rezultatom 34:34 (16:18). Domaći tim se bolje snašao na početku, već u 10. minutu su imali četiri golova prednosti (7:3) i tu prednost održavali do 19. minuta (12:8), nakon čega gosti dolaz/e do poravnanja u 24. minutu (13:13). Leskovčani na odmor odlaze sa dva gola prednosti (16:18). Drugo poluvreme „Jugović“ otpočinje serijomo 4:0, preokreću rezultat (20:18), Leskovčani izjednačuju i od tog trenutka pa do samog kraja igralo se gol za gol. Kaćani su mahom imali jedan ili dva gola prednosti, a gosti su tu prednost sustizali. Na kraju je bilo 34:34, što je i najrealnije prema onome što su obe ekipe pokazale na terenu.

Za ekipu „Dubočica 54“ su igrali: L. Pavlović, Milićević 3, Radulović 4, Petrović 2, Manojlović, I. Mitrović, Spasić, A. Mitrović, Atanasković 9, Ristović 8, M. Pavlović, Milošević 3, Anđelković 5, Kocić (odbrane 0/12), Arđelan (odbrane ).

Nakon 16. kola „Dubočica 54“ ima skor 8 pobeda, 2 nerešene i 6 izgubljenih utakmica. Sa 18 bodova zauzima peto mesto. U 17. kolu u Leskovcu se igraq derbi „južne pruge“, jer dolazi ekipa „Vranje 1957“. (kraj)IS/LJS