U derbiju svakom po bod

U derbiju 13. kola „B“ grupe Arkus lige rukometaši „Rudara“ i „Dubočice 54“ su u Kostolcu podelili bodove rezultatom 28:28 (16:13). Prvo poluvreme je rezultat bio neizvestan, a domaćin je prvi uspeo da ostvari tri gola prednosti u 28. minutu. Tu prednost je „Rudar“ održavao do 45. minuta kada se Leskovčani uspeli da sa tri gola za redom dođu do izjednačenja. Do kraja se igralo gol za gol, domaćin je uspeo da dva minuta pre kraja povede sa 28:26, ali ne i da sačuva prednost. Na kraju je podela bodova realna i svakoj ekipi zasluženo ide po bod – 28:28.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Stanković, Spasić 1, Radulović, Marinković, Grubić 2, Pavlović 2, Mađar, Denić 1, Mitrović 3, Matović 2, Atanasković 14, Stanojković, A. Pavlović 1, Anđelković 2, Kocić (odbrane 14/42).

„Dubočica 54“ se nalazi na 2. mestu „B“ grupe Arkus lige sa 22 osvojena boda, a plasman u plejof među osam najboljih ekipa Srbije odavno je osiguran. Sledećeg vikenda na programu je 14. kolo, kada u Leskovac dolazi „Šamot“ iz Aranđelovca.