Troje članova PK „Dubočica“ na Prvenstvu Evrope za mlađe seniore: Nina treća u sisciplini skin rejs

LESKOVAC-DABLIN

U Dablinu u Irskoj održano je Evropsko prvenstvo za mlade seniore do 23 godine. Pored evropskih plivača, učestvovale su i reprezentacije SAD, Australije i Južnoafričke republike. Reprezentaciju Srbije predstavljalo je 11 plivača, a troje ih je iz plivačkog kluba „Dubočica“ i to Nina Stanisavljević, Uroš Živanović i Jana Marković.

Najzapaženiji uspeh postigla je Nina Stanisavljević, koja je u disciplini skins rejs na 50 metara slobodno (trka na ispadanje, gde startuje šest takmičarki, najslabije dve otpadnu, pa se odmah pliva sledeća trka i tako do finala, gde se takmiče dve najbolje) osvojila treće mesto.

Stanisavljevićeva je bila i peta na 50 leđno i pesta na 50 slobodno.

Uroš Živanović je bio sedmi na 50 prsno, dok je Jana Marković bila deveta na 50 metara leđno. Srbija je osvojila dve srebrne medalje, tačnije osvojila ih je Anja Crevar u disciplinama 200 metara delfin i 400 metara mešovito.

Selektor reprezentacije Srbije je trener Plivačkog kluba „Dubočica“ Dušan Veličković. (kraj) IS/LJS