LESKOVAC
Dosadašnji šef Odeljenja za zaštitu životne sredine u Gradskoj upravi grada Leskovca Slađan Đikić je juče i zvanično smenjen, saznaje Regionalna informativna agencija JUGpress u vrhu lokalne vlasti.
Umesto njega na to mesto je postavljena Jelena Trajković iz Grdelice, pravnica koja je u tom odeljenju angažovana na osnovu privremenih i povremenih poslova.
Za sada nije poznato zašto je Đikić smenjen mada se o tome spekulisalo unazad nekoliko nedelja.
Prema izvorima JUGpressa za njegovu poziciju je bila “viđena” kandidatkinja iz Bobišta, iza koje je stajala bivša poslanica.
Naši izvori nisu mogli da preciziraju da li ovo znači da je ipak prevagnuo uticaj vozača gradonačelnika iz grdeličkog kraja .
“Naši izvori nisu mogli da preciziraju da li ovo znači da je ipak prevagnuo uticaj vozača gradonačelnika iz grdeličkog kraja .”
– Pa biće da je vaša “pretpostavka” ipak tačna, jer bivša poslanica je samo bivša, a vozač gradonačelnika još uvek tera kera.
Cuo sam njegov razgovor u poverenju s prijateljem. Kod njih niko ne sme da podnese ostavku. Smes da upropastis sluzbu, upravu, preduzece i time cete drzati u saci da im i dalje sluzis da zavrsavaju privatne poslove pomocu javnih resursa, da zloupotrebis sluzbu. Sve ostavke su iznudjene. Ovaj je bio demokrata, a SNS sef se udvara na takvi, stavljao ih na najuvazenija mesta. Usotalom, jedan Vucic pohvalio finansije Cvetanovica. Jedan pravnik, koji nikad nije bio pripravnik pohvalio lekara koji to nije bio nikad. Hajd neka navede sta to nije valjalo a sta je pa sad bolje? Uopste se ne razumeju obojica a trabunjaju si. Mnogo predsednik zna da je bilo lose. A sta konkretno finansijski nije bilo dobro, nek navede, ako sme i zna? I sta ako bi drugi, da je ovog naseg promenio, 6 puta brze popravio stvari i to 7 puta vise, bolje? Pojma nemaju obojica, ali daju sebi pravo da o svemu odlucuju. Da hoce da kazu svi ovde koji su naterani da daju ostavke kakvi se privatni razlozi kriju iza tih ostavki, mislim na korist politicara, sve bi se otkrilo. Nego, jedni imaju interes da cute, drugi ne smeju da pisnu, od straha cute.
Tako je. Najduze su sedeli direktori Komunalca, Apoteka, Doma zdravlja, bolnice. Najgori rezultati, navece plate. Njima niko nije trazio odravke. Lapo lapo se delilo i nije vazno poslovanje preduzeca, ustanova. Samo da se odveze u Svetoilijsku i na Vlasinsko. A Jasninka i Zikca du ,,podnosili ostavke” i naizmenicno se smenjivali. Cim nece da potpisu dozvolu po naredjenju iz kabinet, izmene plan za poznatog investitora, tad ih zameni. I tako u krug. Kadrovi su idi mi dodji mi
Srozali smo se kad najnepismeniji stranacki aktivisti s deponija kadriraju na funkcije. Pa iz Bobiste bese onaj Dalibor, sto ga Vucic nagrdi da je udesio finansije, pa umesto njega dodje Marija opet iz Bobiste. Sad cujemo vrsi se pritisak da bude u ekologiju opet neko iz Bobiste. Ljudi moji, pa ta bivsa poslanica je najnepismenija i nije strucna ni za sta, pa kako se onda razume u kadrove ksd je farbala klupice, spasavala u poplavi stvari i cistila deponije. I·i taj sofer iz Grdelice sto drzi volan. Cujem ja da je i on trebao biti poslanik. Sta je ovo sa Leskovcem, sa Srbijom. Pa Nusic je rekao ko nece da uci skole, neka ide u ministre. A taj Nusic, pa to je onaj aktivista bot iz mesnu zajednicu, pobratim na kuma od predsednika na koordinatora stranke. Da uputimo dtruje iz Nobiste iGrdelicu, da znaju ko je Nusic. E Palmo,Palmo, cim skinu embargo na Cajkovskog i Dostojevskog opet ce ti sviraju i govore na uvce muzikanti i bedna piskarala
Ko mu kriv kad ima školu? Ko mu kriv što nije polutan i podguz muva?
Ha, ha, ha, ma bravo, Ljiljana.