Rukometaši “Dubočice” teško izvojevali važnu pobedu

U prvoj utakmici pred svojom publikom u ovoj sezoni leskovački rukometaši uspeli su da savaldaju neugodnu ekipu Bele Palanke rezultatom 30:28 (15:15). U neizvesnoj utakmici domaća ekipa je uspela da prvi put povede sa tri golova prednosti tek u 24. minutau (14:11), ali gosti stižu tu prednost i na odmor se ide na nerešenim rezultatom (15:15). Odmah na početku drugog poluvremena gosti uspevaju da povedu i igra se bukvalno gol za gol. Nijedna ekipa ne uspeva da stvori veću rezultatsku prednost od jednog gola, uglavnom vodi Dubočica. U 53. minutu gosti imaju prednost od 26:27, ali domaći sa četiri gola zaredom ostvaruju nedostižnih 30:27. U poslednjim trenucima ogre gosti golom dolaze do konačnih 30:28. Za igrača utakmica izabran je gostujući rukometaš Vladimir Nikolić.

Najefikasniji u ekipi Dubočice 54 bio je Matović sa osam postignutih golova, dok su po pet dali Čičić i kapiten Marinković.

Sledeće nedelje na redu je gostovanje, Dubočica 54 igra sa Žitorađom.