Rukometaši „Dubočice“ slavili u Vranju

LESKOVAC-VRANJE

Rukometaši „Dubočice 54“ pobedili su u rukometnom „derbiju južne Srbije“ u okviru 6. kola Super rukometne lige. Leskovčani su u Vranju savladali „Vranje 1957“ rezultatom 30:36 (19:20). Prvo poluvreme odlikovala je rezultatska izjednačenost, gde su gosti prvi uspeli da steknu prednost od dva gopla prednosti i 14. minutu (9:11), ali onda domaći tim preokreće rezultat serijom 7:2 i u 22. minutu su poveli sa 16:13. Do kraja poluvremena igrači „Dubočice 54“ stvaraju seriju golova (3:7) i na poluvreme se odlazi 19:20.

Početak drugog dela igre donosi igru Dubočice na očekivanom nivou, pa je prednost Leskovčana rasla iz minuta u minut (41. minut 20:27). Gosti su do kraja rutinskom igrom sačuvali sigurno vođstvo i odneli iz Vranja dva boda. Efikasnu igru s kraja poluvremena gosti nastavljaju i u drugom poluvremenu, u 41. minutu prednost je 20:27, tako da su do kraja samo održavali prednost kako bi osvojili nova dva boda.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali: L. Pavlović, Milićević 5, Radulović 2, Petrović, Trajković 1, Trako, I. Mitrović 1, Spasić 1, A. Mitrović, Atanasković 6 (igrač utakmice), Ristović 9, M. Pavlović 3, Milošević 1, Anđelković 7, Kocić (odbrane 9/26), Arđelan (odbrane 1/14).

Nakon 6. kola „Dubočica 54“ ima osam bodova i nalazi se na četvrtom mestu. Isti broj bodova ima i „Partizan“, koji ima utakmicu manje. U 7. kolu Super rukometne lige u Leskovac dolazi beogradski „Obilić“. (kraj) IS/SA