LESKOVAC
U subotu od 19 časova u SRC „Dubočica“ rukometaši „Dubočice 54“ započeće zvanično takmičarsku sezonu 2022./2023. utakmicom protiv beogradskog „Obilića“. Sistem takmičenja u ovoj sezoni je promenjen u odnosu na ranije, stvorena je jedinstvena liga sa 14 klubova. To otežava takmičenje i biće jača liga, smatra trener „Dubočice“ Saša Pejčić.
„Biće manje šansi za kalkulacije, za odmaranja igrača. Dalje, imali smo ekipe kojima je cilj bio da uđu u plejof kako bi izbegli borbu za opstanak i tu su se njihove ambicije završavale. Sada će biti komplikovanije, jer morate tokom celog prvenstva da budete maksimalno angažovani, što će podići i neizvesnost, ali i interesovanje za prvenstvo. Mi u novu sezonu ulazimo bez pet igrača iz prošle sezone, imamo četiri nova. Naš osnovni cilj je da zadržimo kontinuitet dobih igara, da ne dođemo u situaciju da budemo ugroženi što se tiče ispadanja, a ispada četiri tima. Želimo da budemo stabilan superligaš, a sve preko toga je super.“
Što se gostiju tiče, Pejčić kaže da se radi o skupu kvalitetnih i mladih igrača, čije je opredeljenje ipak studije ili posao, ali i rukomet.
„Prošle godine su se borili za opstanak, ali mislim da ove godine imaju veće ambicije. Ovo je prva utakmica, a otakve utakmice su jako teške. Imamo malo informacija o protivnicima, pa se stvara i nervoza i naboj pred utakmicu, što nas poziva i na veliki oprez. U svakom slučaju, borićemo se da bodovi ostanu u Leskovcu, a pozivam i navijače da nam u tome pomognu.“