Rukometaši “Dubočice” pobedili “Zvezdu”

Rukometaši „Dubočice 54“ nastavljaju sa dobrim igrama i pobedama u Superligi. Oni su u okviru 13. kola pobedili beogradsku „Crvenu zvezdu“ 26:24 (13:11). Atmosfera na tribinama podsetila je na momente od pre par decenija, kada su Leskovčani imali pune tribine i bučne navijače na njima. Prvo poluvreme utakmice je proteklo u neizvesnoj i izjednačenoj borbi, koju je odlikovala brza igra sa puno trčanja.

Rezultatska klackalica je trajala sve do 26 minuta, kada je prvi put jedna ekipa ostvarila dva gola prednosti (12:10), ubrzo i 13:10. U nastavku gosti najpre izjednačuju, neizvesnost se nastavlja, ali domaći u 46. minutu ponovo dolaze do tri gola prednosti (20:17). Gosti se ne predaju, nastavljaju da „dišu za vrat“ „Dubočici 54“ i u poslednjih minut ipo uspevali da smanje prednost na samo gol zaostatka (25:24). Imali su pritom i napad za izjednačenje, ali je u ovoj utakmici „Dubočica 54“ imala na golu sjajnog Radisavljevića, koji je zbog svog učinka i proglašen za igrača utakmice. Na kraju zasluženih 26:24.

Za „Dubočicu 54“ su igrali Pešić, Cvetković 3, Simić, Prodanović, Stanković 3, Nikolić V. 4, Marinković 1, Nikolić M., Pavlović 3, Mađar, Mitrović 1, Gašić, Radivojević, Matović 7, Atanasković 4, Radisavljević (igrač utakmice).

Sledećeg vikenda Leskovčani gostuju u Nišu, gde ih očekuje „Železničar 1949“. Ove dve ekipe dele treće mesto sa 18 bodova, dok drugoplasirani Novi Pazar ima bod više. Nakon ove utakmice sledi pauza i prvenstvo se nastavlja 1. februara.