Rukometaši “Dubočice” pobedili Vranjance

DUBOČICA 54 – VRANjE 1957 26:23 (11:12)

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su ekipu Vranja rezultatom 26:23 (11:12). Leskovčani su u meč ušli svesni da im samo pobeda omogućava nastavak borbe za vrh tabele, ali ni gosti nisu došli sa belom zastavom. Borben rukomet sa obe strane u prvom poluvremenu doneo je prednost Vranjancima, koji su u 22. minutu imali i četiri golova prednosti (7:11). Angažovanija igra rukometaša Dubočice doprinela je tome da se na odmor ode sa golom manjka (11:12). U drugom poluvremenu Leskovčani u 36. minutu konačnovode (14:13), uvećavaju lagano prednost koja u 48. minutu iznosi četiri gola viška (22:18). Vranjanci su na kratko pripretili smanjivši na 22:20 u 49. minutu, ali već par minuta kasnije rezultat iznosi 26:20 i jasno je da bodovi ostaju u Leskovcu. Ovom pobedom Dubočica 54 nastavlja poteru za ekipom Radničkog iz Kragujevca koji je prvi sa dva bodova prednosti.

Najefikasniji u ekipi Dubočice 54 su bili Atanasković (igrač utakmice) sa 8 i Matović sa 6 postignutih golova.

U osmom kolu Dubočica 54 gostuje u Prokuplju, gde će joj protivnik biti ekipa Topličanina.