Rukometaši “Dubočice” još tri koraka do cilja

Rukometaši „Dubočice 54“ pobedom protiv „Topličanina“ iz Prokuplja rezultatom 33:27 (19:13) nastavljaju pobedonosni pohod i tri kola pre kraja prvenstva i dalje sami odlučuju o svojoj sudbini, odnosno plasmanu u Supeligu. Utakmica je počela izjednačeno, u 10. minutu rezultat je bio 5:5, a onda je usledila serija domaćih od 4:0 (16. minut 9:5) što je bio siguran znak ko pobeđuje. Prednost ostvarenu u prvom poluvremenu (19:13) domaći su sačuvali do kraja – 33:27.

Najefikasniji u ekipi „DUbočice 54“ bili su Matović sa devet i Pavlović (igrač utakmice) sa šest golova.

Posle 19. kola Leskovčani su i dalje na vrhu tabele sa istim brojem bodova kao i kragujevački „Radnički“, ali sa boljim međusobnim skorom. Narednog vikenda, u okviru 20. kola rukometaši „Dubočice 54“ imaju na programu veoma teško gostovanje, jer ih u Negotinu dočekuje ekipa četvrtoplasiranog Hajduk Veljka.