LESKOVAC
Ovo su rezultati Svetosavskog literarnog konkursa.
Komisija u sastavu Lelica Mijić, predsednik i članovi Tatjana Stefanović i Snežana Pešić odlučila je da za najbolje proglasi sledeće:
Učenici od I do IV razreda osnovnih škola:
Tema: „Celo srpstvo slavi slavu svetog Savuˮ
- Đorđe Stojković, odeljenje I-4, OŠ „Josif Kostićˮ Leskovac – I nagrada
- Milica Stojiljković, odeljenje III-2, OŠ „Vasa Pelagićˮ Leskovac – II nagrada
- Lazar Arsić, odeljenje IV-1, OŠ „Svetozar Markovićˮ Leskovac – III nagrada
Učenici od V do VIII razreda osnovnih škola
Tema: „Na Savinom putu do današnjih danaˮ
- Nikola Stojković, odeljenje VIII-2, OŠ „Josif Kostićˮ Leskovac – I nagrada
- Nađa Stamenković, odeljenje VII-3, OŠ „Bora Stankovićˮ Vučje – II nagrada
- Vuk Đurčević, razred V, OŠ „Aca Sinadinovićˮ Predejane – III nagrada
Učenici od I do IV razreda srednjih škola:
Tema: „Svetosavlje – spasava vera koja kroz ljubav delaˮ
- Matija Keković, odeljenje III-1, Gimnazija Leskovac – I nagrada
- Nina Stanković, razred I, Medicinska škola Leskovac – II nagrada
- Andrija Blagojević, odeljenje IV-5, Ekonomska škola Leskovac – III nagrada
Učenici škole „11. oktobarˮ Leskovac
Tema: „ Svetosavlje – spasava vera koja kroz ljubav delaˮ
- Luka Janković, odeljenje II-2 – I nagrada
REZULTATI SVETOSAVSKOG LIKOVNOG KONKURSA
Žiri koji su činili Vladimir Stamenković, TŠ „Rade Metalacˮ Leskovac, predsednik, Ivan Stamenković, ŠOSO „11. oktobarˮ Leskovac, član i Ana Petrović, OŠ „Kosta Stamenkovićˮ Leskovac, član, za najbolje je proglasio:
Učenici od I do IV razreda osnovnih škola:
Tema: „Kako je Rastko postao Savaˮ
- Jelena Radovanović, odeljenje IV-2, OŠ „Vuk Karadžićˮ Leskovac – I nagrada
- Aleksa Milić, odeljenje II-5, OŠ „Branko Radičevićˮ Brestovac – II nagrada
- Uroš Bošković, odeljenje IV -1, OŠ „Vuk Karadžićˮ Leskovac – III nagrada
Učenici od V do VIII razreda osnovnih škola:
Tema: „Putevima svetog Saveˮ
- Uroš Stanojković, odeljenje VIII-2, OŠ „Trajko Stamenkovićˮ – I nagrada
- Nikolina Cvetković, odeljenje VI-1, OŠ „Vuk Karadžićˮ Leskovac – II nagrada
- Dunja Jovanović, odeljenje V-1, OŠ „Vožd Karađorđeˮ Leskovac – III nagrada
Učenici od I do IV razreda srednjih škola:
Tema: „Svetosavlje, naša vodiljaˮ
- Anđela Nikolić, odeljenje II-6, Gimnazija Leskovac – I nagrada
- Ivona Tasić, odeljenje II-5, Gimnazija Leskovac – II nagrada
- Jovana Mladenović, odeljenje I-6, TŠ „Rade Metalacˮ Leskovac – III nagrada
Učenici škole ŠOSO „11. oktobarˮ Leskovac
Tema: „Lik i delo svetog Saveˮ
- Biševac Milan
- Biševac Milena
Deca predškolskih ustanova:
Tema: „Lik svetog Saveˮ
- David Mitić, “Majski cvetovi” Vučje, PU „Vukica Mitrovićˮ – I nagrada
- Danka Cvetković, “Majski cvetovi” Vučje, PU „Vukica Mitrovićˮ – II nagrada
- Zarija Samardžić, “Kolibri” Leskovac, PU „Vukica Mitrovićˮ – III nagrada