Rezultati konkursa “Ljubav me pokreće”

LESKOVAC

Narodna biblioteka “Radoje Domanović” u okviru 4. Festivala dečjeg stvaralaštva „Umetnik iz školske klupe“, raspisala je tri konkursa (literarni, likovni i video-konkurs (trejler) o omiljenoj knjizi) na temu “Ljubav me pokreće”. Na konkursima je stiglo oko hiljadu radova dece i mladih iz cele Srbije, ali i regiona.

LITERARNI KONKURS

Žiri u sastavu Biljana Mičić, književni kritičar i esejist, presednik žirija; Aleksandra Krstić, bibliotekar Narodne biblioteke „Desanka Maksimović“ u Vlasotincu i Jadranka Jović, bibliotekar Narodne biblioteke „Radoje Domanović“ u Leskovcu doneli su sledeću odluku:

Osnovna škola, učenici od I do IV razreda

Prva nagrada

Srna Jović II/1

OŠ „Stefan Nemanja”, Niš

Druga nagrada

Vukašin Đorđević III/2

OŠ „8. oktobar”, Vlasotince

Treća nagrada

Bogdan Đorđević IV/1

OŠ „Svetozar Marković”, Leskovac

Pohvale

Maša Mitić III/2

OŠ „Kosta Abrašević”, Resnik

Lena Milić IV/1

OŠ „Živadin Apostolović”, Trstenik

Osnovna škola, učenici od V do VIII razreda

Prva nagrada

Andrej Jović VIII/1

OŠ „Branko Radičević”, Vranje

Druga nagrada

Jovana Glidžić VII/3

OŠ „Stefan Nemanja”, Niš

Treća nagrada

Iskra Đurišić VIII/2

OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Smederevo

Pohvale

Danilo Stamenković VIII/1

OŠ „Branko Radičević”, Vranje

Milica Fajfrić VI razred

OŠ „Vuk Karadžić”, Adaševci (Opština Šid)

Učenici srednjih škola

Prva nagrada

Irina Stefanović III/3

Filološka gimnazija, Beograd

Druga nagrada

Nevena Minić IV/6

Filološka gimnazija, Beograd

Treća nagrada

Nina Ranitović F2/3

Medicinska škola na Zvezdari, Beograd

Pohvale

Milica Alić IV/3

Hemijsko-tehnološka škola „Božidar Đorđević Kukar”, Leskovac

Saška Spasovski IV/6

Filološka gimnazija, Beograd

VIDEO-KONKURS (TREJLER) O OMILjENOJ KNjIZI

Žiri u sastavu Miroslav Lakobrija, profesor na Akademiji za estetiku i kozmetologiju „Purity“ (filmska maska), predsednik žirija; Tanja Krčmarik, glumica u Narodnom pozorištu u Leskovcu i Ana Cvetanović, bibliotekar Narodne biblioteke „Radoje Domanović“ u Leskovcu doneo je sledeću odluku:

Osnovna škola, učenici od I do IV razreda

Prva nagrada

„Tri praseta“ Braće Grim

Jakša Budić I/1

OŠ „Vuk Karadžić”, Kladovo

Druga nagrada

„Grimove bajke“

Učenici I/3 razreda

OŠ „Petar Petrović Njegoš“, Vrbas

Treća nagrada

„Pipi Duga Čarapa“

Sofija Matić I/2

OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Sremska Mitrovica

Osnovna škola, učenici od V do VIII razreda

Prva nagrada

„Ratovi zvezda“

Nemanja Matijević VIII razred

OŠ „Dušan Jerković“, Užice

Druga nagrada

„Zagrli Mesec“

Jovana Glidžić VII/3

OŠ „Stefan Nemanja“, Niš

Treća nagrada

„Noćna škola“

Anđela Tanić VII/3

OŠ „8. septembar“, Pirot

Učenici srednjih škola

Prva nagrada

„Zločin i kazna“

Katarina Krkić III/3

Gimnazija, Ćuprija

Druga nagrada

„Cveće zla“

Učenici IV razreda

Gimnazija „Sveti Sava“, Požega

Treća nagrada

„Ljubav“

Anđela Aleksić (II razred)

Arhitektonska tehnička škola, Beograd

LIKOVNI KONKURS

Žiri u sastavu Ivan Hadži Tančić, profesor stručnih predmeta u Školi za tekstil i dizajn u Leskovcu, presednik žirija; Drita Šainović, bibliotekar u Optišnskoj biblioteci „Petar Petrović Njegoš“ u Medveđi i dr Zoran Rakić, bibliotekar Narodne biblioteke „Radoje Domanović“ u Leskovcu doneo je sledeću odluku:

Predškolski uzrast:

Prva nagrada

Nikolina Atanasković

PU „Poletarac“, Odžaci

Druga nagrada

Ivana Španović

PU „Stonogica“, Sremska Mitrovica

Treća nagrada

Zoja Đorđević

PU „Dečji dani“, Stari Grad

Vrtić „Vila“

Pohvale

PU „Dečji dani“, vrtić „Dambo“, Beograd

PU „Dečji dani“, vrtić „Skadarlija“, Beograd

Osnovna škola, učenici od I do IV razreda

Prva nagrada

Marija Garić III/1,

OŠ „Rastko Nemanjić – Sv. Sava“, Nova Pazova

Druga nagrada

Mia Đorđević I/4

OŠ „Dubrava“, Knjaževac

Treća nagrada

Nađa Dubonjac II/3

OŠ „Sveti Sava“, Mladenovac

Osnovna škola, učenici od V do VIII razreda

Prva nagrada

Valentina Milanov V/1,

OŠ „Ivo Lola Ribar“, Klisura

Druga nagrada

Una Kostić V/4

OŠ „Josif Kostić“, Leskovac

Treća nagrada

Kaja Stanković V/3

OŠ „Josif Kostić“, Leskovac

Učenici srednjih škola

Prva nagrada

Anđela Veselinović I r.

Tehnička škola „Nikola Tesla“, Surdulica

Druga nagrada

Lara Veselinović III/6

Savremena gimnazija, Beograd

Treća nagrada

Tamara Jovičić III/4,

Tehnička škola „Drvo art“, Beograd

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare