Poraženi košarkaši Actavis Akademije

AKTAVIS AKADEMIJA – DIMITROVGRAD 63:81 (16:21, 8:18, 22:25, 17:17)

Košarkaši Aktavis akademije jednostavno su sagoreli u prevelikoj želji da dokažu kako su zasluženo u vrhu tabele. Tokom čitave utakmice samo na momente su ličili na onu ekipu koja je u dosadašnjih šest kola imala samo jedan poraz. na drugoj strani, imali su veoma raspoložene goste, koji su svoju uigranost maksimalno iskoristili. Na sve to treba dodati i, blago rečeno, vrlo neujednačen kriterijum suđenja sudijskog para koji je dodatno unervozio domaće. Na kraju 63:81 (16:21, 8:18, 22:25, 17:17) za ekipu Dimitrovgrada.

U prvoj četvrtini gosti su uspeli da stvore blagu rezultatsku prednost i dobili ovaj deo sa 16:21. Druga četvrtina je, uz već navedene probleme domaćih, donela i njihovu izuzetnu nepreciznost, jer su prve poene zabeležili tek u 16. minutu igre. Gosti to koriste i na odmor odlaze sa osetnom prednošću 24:39. Drugo poluvreme je proteklo uz uporne pokušaje domaćih da ostvare rezultatski priključak i tako unesu neizvesnost u meč. Na trenutak se učinilo da će u tome uspeti, kada su u 34. minutu smanjili na devet razlike (60:69), ali je nervoza, ipak, presudila. Na kraju bodovi odlaze u Dimitrovgrad – 63:81.

Trener „Aktavis akademije“ Zoran Kostadinović pored nervoze kao razlog za poraz vidi i lošu odbranu.

„Primili smo 12 „trojki“, a nekoliko puta smo promašili „zicere“. Mislim da tokom utakmice na neke stvari previše obraćamo pažnju umesto da korigujemo sopstvene greške. Pokušaćemo da se narednih dana što bolje pripremimo i obradujemo svoje navijače vestima iz Vladičinog Hana, gde igramo sa ekipom koja je pobedila kao gost u Dimitrovgradu, a u petom kolu nanela prvi poraz surduličkom Radniku.“

Za „Aktavis akademiju“ su igrali Stojiljković, Ilić 8, Milenković 2, Kostić I. 15, Filipović 10, Nedeljković, Stefanoivić 6, Kostić B. 14, Antunović, Stanković, Nešić 8, Pavić.

Nakon ovog kola ekipa „Aktavis akademije“ se nalazi u grupi timova koji imaju bod manje od dve prvoplasirane ekipe. U narednom, osmom kolu, Leskovčani idu u Vladičin Han na megdan ekipi KK „Morava“.