Poraz „Dubočice 54“ pred doigravanje

U poslednjem kolu rukometne Superlige „Partizan“ je na svom terenu u Beogradu savladao „Dubočicu 54“ rezultatom 32:27 (18:14). Ova utakmica nije imala neki takmičarski značaj za Leskovčane, koji su ranije osigurali peto mesto na tabeli. U prvom poluvremenu crno-beli su imali blagu prednost, koju su u 20. minutu povećali na tri golova razlike (12:9), Leskovčani se opet primakli na gol zaostatka, no domaći tim na odmor odlazi sa najvećom prednošću u prvom delu igre – 8:14. U nastavku se ta prednost održala i na kraju zaslužena pobeda „Partizana“ sa 32:27.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali L. Pavlović 2, Milićević 4, Radulović 1, Petrović 1, Trajković 3, trako, I. Mitrović, Spasić 2, A. Mitrović 1, Atanasković 4, Ristović 3, M. Pavlović 3, Milošević 2, Anđelković 1, Kocić (odbrane 2/11), Arđelan (odbrane 3/26).

Nakon odigranih 22 kola sledi plej-aut koji će igrati timovi koji su prvi deo sezone završili od 5.-12. mesta. Leskovački superligaš je u najpovoljnijem položaju, jer se nalazi na samom vrhu ovih timova (brišu se rezultati koje su timovi postigli u duelima sa prva četiri tima koji će igrati razigravanje za prvaka Srbije). U sredu u Leskovac dolazi poslednje plasirani tim „proletera“ iz Zrenjanina. (kraj) IS/LJS