Pobeda u Surdulici

smart

SURDULICA
Kakav meč, strašan meč u Surdulici. U okviru 27.kola Super lige snage su odmerili domaći Radnik i novosadska Vojvodina. Posle 90 uzbudljivih minuta i izuzetnog izgaranja svih aktera ove divne fudbalske predstave, utakmica je okončana miroljubivim ishodom 2:2. I ako zvanično nema pobednika, pobedio je fudbal, pobednici su obe ekipe, jer su se na terenu ponašali viteški i u granicama sportske korektnosti. Težak teren i delimično blatnjav i pod vodom u velikoj meri je sputavao igrače oba tima da pokažu na pravi način svoje fudbalske vrednosti, kojih i te kako poseduju momci iz obe ekipe.

Snaga i kvaliteti fudbalera iz Srpske Atine dobro su poznati celokupnoj ovdašnjoj fudbalskoj publici, ali zato ovoprolećno izdanje superligaša iz Surdulice je svakako najprijatnije iznenađenje za sve ljubitelje fudbala u Srbiji.
Momci trenera Slavoljuba Đorđevića junački su se isprsili pred goropadnim Novosađanima i nijednog trenutka nisu mislili na predaju, već su hrabrom i odvažnom igrom, na krajnje sportski način, onemogućili favorizovanoj ekipi gostiju da stigne do čitavog plena. Da je kojim slučajem pobednik bila koja od ove dve ekipe ne bi bilo nezasluženo, ali nerešen ishod je u neku ruku i najpravedniji u ovom slučaju, zbog svega onoga što su na terenu prikazali igrači obe ekipe.

Velika je šteta što ovoj fudbalskoj rapsodiji nisu imali priliku da vide gledaoci na tribinama Gradskog stadiona u Surdulici, zbog zabrane okupljanja a sve zbog pandemije korone virusa. Ali zato u direktnom prenosu na Areni sport imali su priliku gledaoci pored malih ekrana da uživaju u lepoti fudbalske igre fudbalera Radnika i Vojvodine.
Fudbaleri Radnika prvi su se radovali golu, a vodeći pogodak u 30.minutu postigao je Zoran Danoski, a već u 42. minutu Radnik postiže drugi pogodak, a ko bi drugi, nego najbolji strelac Super lige Srbije, Milan Makarić, koji se manirom iskusnog strelca najbolje snašao pred golom gostiju i na sebi svojstven način primorao golmana gostiju Gorana Vukliša na predaju. Inače, Milan Makarić vodi na listi strelaca sa 17 postignutih pogodaka, što je najbolji dokaz da se radi o velikom fudbalskom potencijalu, koji zna i ume da radi onaj, u fudbalu, najteži posao a to je da pogađa protivničku mrežu. Na listi strelaca u stopu ga prati internacionalac iz redova beogradskog Partizana, Takumo Asano sa dva pogotka manje.

Da je kojim slučajem prvi deo igre bio završen makar minut ranije, teško da bi se četa trenera Nenada Lalatovića vratila u igru, jer u nadokandi igre u prvom poluvremenu Vojvodina preko kapitena Nikole Drinčića smanjuje rezultat na 2:1 i to slobodnim udarcem sa preko 25 metara.

Očigledno da domaći igrači nisu imali sreće u ovom susretu, jer ekipa Vojvodine stiže do izjednačenja 2:2 u 74.minutu i to autogolom Nikole Bogdanovskog. Do kraja susreta ,,lale” su dale sve na napad kako bi došli do pobede, ali domaći igrači izuzetno požrtvovanom i pametnom igrom uspeli su da amortizuju sve atake gostiju, a da uz to priprete i golu gostiju.

Ipak, fudbalska pravda je zadovoljena. Po jedan bod na kontu obe ekipe je upisan, a oba trenera po završetku meča u mikkrofon Arene sporta su apostrofirali zadovoljstvo postignutim rezultatom i prikazanom igrom svoje ekipe.

Utakmica 27.kola Super lige Srbije
Igrano na Gradskom stadionu u Surdulici.
Bez prisustva publike
Sudija: Zoran Široki (Smederevo)
Pomoćnici: Milovan Ristić (Beograd) i Dalibor Đurđević (Kruševac)
Strelci: Danoski u 30. i Makarić u 42.minutu, a za Vojvodinu: Drinčić u 45+1 i Bogdanovski (autogol) u 74. minutu.
Žuti kartoni: Lukić, Subotić, Danoski, Makarić (Radnik) a Gemović, Vukliš i Stojković (Vojvodina)
RADNIK:Kostić, Đorđević, Radmanovac, Stevanović, Jokić (Stojanović), Lukić (Milovanović), Biber, Bogdanovski, Subotić. Danoski (Spasić), Makarić.

VOJVODINA: Vukliš, Bjeković, Bratić, Devetek, Đorđević (Maksimović), Stojković, Drinčić, Gemović (Čomić, Novevski), Zukić (Bojić), Simić, Mrkajić.