Pobeda u senci teške povrede Bjelaka

Susret starih rivala „Zdravlja“ i „Sloge“ iz Kraljeva u okviru 16. kola Prve košarkaške lige ostao je u senci teške povrede prvotimca domaćih Eldana Bjelaka, koji je četiri minuta pre kraja utakmice pao, a bolna grimasa i jauci su kazivali da se očigledno radi o težoj povredi. Da je to tako potvrđuje i činjenica da na nosilima iznet iz hale i kolima hitne pomoći prebačen u Opštu bolnicu. „Zdravlje“ je uspelo da osvoji vrlo važne bodove u borbi za plasman u sigurniji deo tabele rezultatom 94:85 (23:17, 16:28, 21:20, 34:20). Domaći su počeli sigurno, u jednom trenutku mali i 15 poena viška na svom kontu (32:17 u 13. minutu), da bi onda jednostavno stali i dozvolili da protivnik ode na poluvreme sa 39:45. U drugom poluvremenu nastavila se izjednačena igra, a u poslednji period igre se ušlo sa rezultatom 60:65. „Zdravlje“ serijom od 8:0 dolazi do prednosti 68:65. Usledio je period izjednačene igre, a onda domaća ekipa na četiri minuta pre kraja uspeva da povede sa 83:75 i da do kraja sačuva prednost. Na kraju 94:85.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 2, Hadson 32 (5 skokova, 4 asistencije), Petković 2 (4 asistencije), Đorđević 20 (5 skokova, 3 asistencije), Radivojević, Stajić, Vujasinović 13 (5 asistencija, 4 skoka), Stojanović 12 (6 skokova), Blekvel 8, Bjelak 5 (5 skokova).

Nakon 16. kola „Zdravlje“ ima bilans od po osam pobeda i poraza. Sledi pauza do 7. januara, kada Leskovčani putuju u Kragujevac na duel sa „Radničkim“.