Pobeda košarkaša “Zdravlja” na startu

Košarkaši „Zdravlja“ pobedom u Kraljevu započeli su prvoligašku sezonu takmičarske 2021./2022. godine pobedivši starog rivala, ekipu „Sloge“ 76:79 (22:13 22:26 10:21 22:19). Utakmica je bila neizvesna do samog kraja. Domaća ekipa je prvu četvrtinu dobila sa 22:13, ali su gosti uspevali da održe rezultatski priključak i na poluvreme se otišlo sa 44:39 za domaće. Treća četvrtina donela je odličnu igru igru gostiju u odbrani, primili su samo 10 poena i okrenuli rezultat u svoju korist – 54:60. Tu prednost su održavali tokom poslednje četvrtine, a na tri minuta do kraja čak imali i osam poena prednosti (64:72). Domaća ekipa sa dve „trojke“ smanjuje na 70:73 i postaje jasno da će se u poslednjih dva minuta voditi prava drama. Pogocima Vujasinovića iz slobodnih bacanja „Zdravlje“ dolazi do 70:75, ali „Sloga“ trojkom Smajlovića, te Matovića i Kostića sa linije slobodnih bacanja dolazi do vođstva od 76:75 na samo 34 sekundi pre kraja. Na kraju više sreće za goste, jer je najpre Jovanović siguran u izvođenju slobodnih bacanja, kao i Petković za konačnih 76:79.

Za ekipu „Zdravlja“ igrali su: Stojković, Jović 12, Čakarević 3, Petković 5, Đorđević 19 (pet skokova), Radivojević, Stamenković 10 (8 skokova), Stajić, Jovanović 12 (9 skokova), Vujasinović 4, Blekvel 5, Bjelak 9.

Sledeće nedelje u okviru drugog kola u Leskovac dolazi ekipa „Radničkog“ iz Kragujevca.