Plivači “Dubočice” iz Banja Luke doneli 35 medalja

Proteklog vikenda, na gradskom olimpijskom bazenu u Banjaluci, održan je deseti prestižni plivački miting “Banja Luka Open” na kome su plivači Plivačkog kluba “Dubočica” osvojili 35 medalja.

U konkurenciji 40 klubova i oko 400 takmičara iz 10 država, devetoro plivača leskovačke ” Dubočice”,  pod vođstvom trenera Dušana Veličkovića,uspelo je da osvoji fantastičnih 35 medalja.
Na ovom prestižnom takmičenju, nastupila je seniorska reprezentacija Srbije, kao i kadetska i pionirska selekcija Vojvodine. Sem njih nastupali su i drugi klubovi iz Srbije, BIH, Slovenije, Kanade, Italije, Hrvatske, Letonije, Makedonije, što medaljama  leskovčana daje dodatnu težinu.
Od 35 osvojenih medalja, 7 ih je bilo sa zlatnim sjajem, 16 srebrnih i 12 bronzanih.
9. Pešić Marija 1 srebro.
Pored medalja, članovi kadetske selekcije Srbije, Stefanović Uroš i Stanisavljević Nina su ostvarili i odličan plasman u svojim kategorijama.
Naime, Uroš je bio najbolji u svojoj kategoriji i osvojio pehar, dok je Nina zauzela drugo mesto.
Nastavljamo sa pripremama za letnje prvenstvo Srbije i ovi rezultati bice nam dodatni podstrek za dalje uspehe, poručuju iz ovog kluba.