Nina Stanisavljević na jednom takmičenju oborila četrnaest nacionalnih rekorda

dav

LESKOVAC-SKOPLJE

Mlada leskovačka plivačica, najbolja srpska juniorka Nina Stanisavljević je na Međunarodnom plivačkom mitingu  “13 novembri” u Skoplju oborila čak 14 nacionalnih rekorda Srbije u više disciplina i više starosnoh kategorija.

Plivači Dubočice, medju kojima je bila i Nina, su, predvodjeni trenerima Dušanom Veličkovićem i Milanom Stojilkovićem , napravili fantastičan uspeh, plasiravši se na 4. mesto u ukupnom plasmanu sa samo petoro plivača. Osvojili su 26 medalja, od čega 15 zlatnih, 8 srebrnih i 3 bronzane.

Nina je od 13 isplivanih trka, osvojila 13 medalja, 11 zlatnih, 1 srebrnu i 1 bronzanu.
Neki od Rekorda koje je Nina oborila su bili stari i više od 10 godina.
a oborila je sledeće rekorde : 50 kraul za devojčice do 16 godina, 100 kraul do 15 godina.
50 delfin do 18 godina, 50 prsno do 16 godina 100 mešovito do 15 godina
Ujedno je bila i najbolja plivačica u svojoj kategoriji.

dav

I ostali plivači su dali ogroman doprinos ovom uspehu, pa je tako:
Ognjen Obradović osvojio 2 zlata i 3 srebra, kao i titulu najboljeg plivača u svojoj kategoriji,
Petar  Stanisavljević je osvojio 1 zlato i 3 srebra,
Iva Obradovič je osvojila 1 zlato i 2 bronze,
Nikola Milenović je osvojio jedno srebro.

Na ovom mitingu, koji je održan proteklog vikenda,  učestvovalo je oko 370 plivača iz 47 klubova iz : Makedonije, Srbije, Bugarske, Rumunije, Italije, BiH, Slovenije, Albanije.

Ovaj miting je bio dobra uvertira za predstojeći Serbia grand prix koji će se održati u Zrenjaninu od 1 – 4 novembra ove godine, gde će Dubočica nastupiti sa desetak plivača i odakle se očekuju još bolji rezultati, kažu u ovom klubu.