Na 22. Leskovačkom maratonu vranjski maratoni postigli veliki uspeh

VRANJE

U nedelju je održan 22. Leskovački polumaraton sa oko 250 učesnika među kojima su bili i članovi AK „Vranjski maratonci“ sa 26 takmičara koji su zabeležili četiri postolja.

Najbrže su bile dame koje su osvojile prvo mesto u ženskoj štafeti. Trčale su Dunja Marković, Milica Arsić i Marija Cvetanović. Kuriozitet je da je neposredno pre trke Dunja saznala da je trudna, ali je uz odobrenje lakara dobila dozvolu da učestvuje na trci.

U muškoj štafeti maratonci iz Vranja su osvojili treće mesto. Štafetu su činili Stefan Tomić, Nikola Janjić i Marjan Stošić.

Pored njih drugo mesto u svojoj starosnoj kategoriji u polumaratonu osvojio je Dragan Bojiović dok je treće mesto u polumaratonu u svojoj starosnoj kategoriji osvojio Saša Ćuković.

Pored njih treba pomenuti i učešće Aleksandra Stojanovića na polumaratonu u Ljubljani.

Naredne trke na kojima će vranjski maratonci učestvovati su u Kumanovu i Đevđeliji, saopštavaju iz ovog kluba.