Car Konstantin – Dunav 5:3
Morava – Sinđelić 2:1
Topličanin – Radnički 1:2
Budućnost – SFS Borac 6:0
U 10.kolu sva tri kluba sa teritorije Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga kao domaćini igrali su na svom terenu. I dok su se pobedama radovali fudbaleri Vlasine i Radana, dotle igrači Moravca Orion slabim igrama i porazima nalaze se praktično u provaliji i sa samo četiri osvojena boda nalaze se na samom dnu srpskoligaškog ,,Istoka”.
U subotnjem meču sa ekipom Timoka 1919 iz Zaječara fudbaleri srpskoligaša iz Mrštna bili su nejaki i gosti su bez većih napora stigli do ubedljive pobede od 1:4. Poslednji je trenutak da klupski čelnici preduzmu određene korake u stabilzaciji kluba, a još više da se zbiju redovi unutar ekipe i da se načine napori da se u drugom delu jesenje sezone postignu bolji rezultati a da se potom u zimskoj pauzi sveobuhvatnom analizom nađe put izlaska iz više nego evidentne krize.
Najzad su i fudbaleri Vlasine na svom terenu bili efikasni i sa tri pogotka u mreži golmana Mladosti iz Medoševca izvojevali više nego zasluženu pobedu od 3:0. Centralne figure meča na ,,Rosulji” bili su Marko Hristić strelac dva pogotka i Danijel Stamenković u ulozi asistenta.
Već u samom začetku meča, tačnije u 16.minutu Hrstić je savladao golmana gostiju, da bi u 48.minutu opet bio strelac. Danijel Stamenković iz jedanaesterca u 80. minutu se upisao u strelce i tako na najbolji način krunisao svoju nesumljivo dobru partiju.
Sudijska trojka više nego dobro odusudila je ovaj meč, a posebno se istakao glavni arbitar ovog meča Đorđe Anđelković iz Kruševca koji je na najbolji mogući način delio fudbalsku pravdu i na zadovoljstvo oba rivala.
U Lebanu domaći Radan tek u finišu meča uspeo je da stigne do pobede i tako osvoji tri dragocena boda. Gostujući fudbaleri Kablova prvi su se radovali pogotku u 47.minutu da bi se potom domaći igrači dosta namučili kako bi preokrenuli rezultat u svoju korist, u šta su uspeli tek u 80.minutu pogotkom Smiljkovića i dva minuta kasnije pogotkom za pobedu Ivanovića. Tako je svoj trenerski debi na klupi Labančana pobedom započeo Aleksandar Kuzmanović, donedavno trener leskovačke Dubočice.
U sredu je na programu 11.vanredno kolo, a narende subote i nedelje igraju se utakmice 12.kola, u kojima se sastaju: