Mega Bemaks i Partizan NIS obezbedili plasman u polufinalu

NIŠ

U trećem četvrtfinalnom meču Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća,  koji se igra u hali “Čair” u Nišu , košarkaši Mega Bemaksa  pobedili su Dinamik i tako obezbedili  plasman u polufinale, gde će u subotu od 21.00 igrati sa  Partizanom NIS, koji je pobedio tim  Zlatibora.

Rrezultat na kraju prve četvrtine – 18:18 ukazivao je na izjednačenu borbu ali već u drugoj četvrtini, Mega Bemaks je u 17. minutu povela 40:27, a poluvreme je završeno sa rezultazom 53:37.

Tako je nastavljeno I u drugom poluvremenu.  Mega je bila nadmoćnija I održavala razliku od oko  dvadesetak poena prednosti.  Dinamik je samo jednom prišao na „minus 16“. Ekipa Mega Bemaksa rutinski je privela meč kraju i zasluženo ide u polufinale.

Miroslav Nikolić, trener Dinamika rekao je da je “Mega je  pokazala da je i mentalno i atletski, da je svuda bolja I da je nametnula svoju igru, borbenost, trčanje, tako da nisu   mogli da ih prate duže od 15 minuta. Zasluženo su pobedili”

Rezultati utakmice MEGA BEMAKS – DINAMIK po četvrtinama  bili su 18:18, 35:19, 26:23, 15:19.

Dejan Milojević, trener Mega Bemaksa rekao je da je utakmica dobro pripremljena ida su realno realno kvalitetniji, ali da moraju da budu maksimalno angažovani da bi nadigrali protivničku ekipu, Dinamik. Dodao je da će igrati  mnogo utakmica ove sezone sa Dinamikom i da veruje da će biti mnogo teže nego što je bilo u ovo meču.

U poslednjem četvrtfinalnom duelu Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća, Partizan NIS je, kako se I očekivalo savladao Zlatibor iz Čajetine rezultatom  67:54  i postao poslednji polufinalista. Kupa radivoja Koraća. Crno-beli će danas od 21.00 sat igrati protiv Mega Leksa za plasman u veliko finale.

U prvoj četvrtini , posle deset minuta igre, rezultat je bioo 17:14 za Partizan.

Zlatibor je odlično otvorio drugu deonicu trojkama Gudžića i Veličkovića i poveo 20:17 u 13. minutu. Poluvreme je završeno rezultatom o 32:30 za crno-bele.

Partizan je na startu treće četvrtine pojačao odbranu, i u 28. minutu je posle serije 17:0 rezultat je bio 49:32 i tada je praktično utakmica bila rešena, tako da je u poslednjoj četrvtini Partizan rutinski obezbedio plasman u polufinale.

Rezultati po deonicama bili su 17:14, 15:16, 21;8, 14:16.

Vanja Guša, trener Zlatibora je čestitam Partizanu na pobedi I rekao da ekipa nije igrala u skladu sa mogućnostima.

Nenad Čanak, trener Partizana NIS nije bio najadovoljniji  utakmicom mada je , kakoje istakao, dobra stvar je plasman u polufinale. On je čestitao Zlatiboru, koji će imati šta da kažu u Super ligi. Što se tiče polufinala on je rekao da sigurno neće biti lakojer igraju protiv Mege koja ima kvalitet . Rekao je da očekuje utakmicu u kojoj će morati da se igra sa sto odsto mogućnosti ako se želi pobeda.

Partizan, Mega, Crvena Zvezda I  FMP su ekipe koje igraju polufinalne utakmice. Partizan igra protiv Mege a  Zvezdi je protivnik ekipa FMP