Međuopštinska fudbalska liga

U drugom stepenu takmičenja u okviru Fudbalskog saveza Jablaničkog okruga u  Međuopštinskoj fudbalskoj ligi za bodove se borilo 11 ekipa. Jesenji deo sezone protekao je, uglavnom, u granicama očekivanog. Titulu jenjeg prvaka osvojila je ekipa Velikog Trnjana iz istoimenog mesta, a  da pri tom nisu doživela nijedan poraz. U nastavku prolećne sezone za prvo mesto boriće se ekipe Badinca i Mladosti iz Batulovca koje imaju po bod manje od ekipe iz Velikog Trnjana.

– Po rasporedu   jesenjeg  dela    za  sezonu  2020/2021 predviđeno  je   odigravanje 55 utakmica.Od  tog broja  odigran  je  51 meč , 1 susret  niје odigran a 3 utakmice  su  prekinute. Nije odigrana utakmica 3.kola između ekipe Leminda 1953 i Badinca, jer ekipa domaćina nije prijavila ovaj meč nadležnoj policijskoj ustanovi, pa je ovaj susret registrovan službenim rezultatom 0:3 za ekipu Badinca. Zbog ovog prekršaja Lemind 1953 kažnjen još i oduzimanjem 1 boda – kaže nam Miroslav Marjanović, komesar za takmičenje u MFL.

Da li je bilo utakmica koje nisu završena do kraja meča ?

– U 2.kolu na utakmici između Radnika Sušice i Navalina  došlo je do trajnog  prekida meča u 40.minutu pri rezultatu 5:0 za ekipu Radnika Sušice, jer su gosti ostali  sa nedovoljnim brojem za nastavak utakmice. Utakmica je registrovana postignutim rezultatom 5:0. U 10. kolu u Todorovcu je došlo do prekida meča između domaćeg Todorovca i Navalina, jer su gosti u 25.minutu  ostali sa nedovoljnim brojem fudbalera za nastavak utakmice, pa je i ovaj meč registrovan službenim rezultatom 3:0 za ekupu Todorovca. I u 11.kolu bilo je istivetnih problema u susretu između Radnika Sušice i Todorovca, gde je usledio prekid meča, jer su gosti u 17.minutu na terenu ostali bez potrebnog broja igrača. Sankcija u ovom slučaju bila je istovetna, ekipa koja je napustila teren izgubila je utakmicu službenim rezultatom 3:0.

A bilo je, koliko smo saznali, i narodski rečeno švercovanja igrača od strane jednog kluba ?

– U 3.kolu u susretu između Turekovca i Velikog Trnjana usledila je žalba gostujuće ekipe zbog

nastupa igrača pod lažnim identitetom, pa je utakmica registrovana 0:3 u korist gostujuće ekipe, a ekipa Turekovca je sankcionisana kaznom oduzimanjem 1 boda.

Izleda da je domaći teren ogromna prednost po pitanju pobednika ?

– Domaća ekipa je slavila  na  32 utakmice ili 58,2 %, a gostujući fudbaleri su se radovali pobedi na 11 utakmica ili 20,0%, dok je bez pobednika završeno 12 meča ili 21,8 %.

Kakav je bio golgetarski učinak u vašoj ligi ?

– Ukupno je postignuto 240 pogodaka, što je 4,36 po utakmici. Od toga domaći igrači mrežu protivničkog golmana pogodili su 151 put ili 2,74 po utakmici, a gostujući fudbaleri golu su se radovali u 89 navrata, što je 1,62 po meču.

Pošto žalbe na registraciju utakmica nije bilo, konačna tabela posle 11. odgranih kola MFL u jesenjem delu takmičarske sezone 2020/21.

FK Lemind 1953 (Leskovac) – 1 bod.

Kakva je situacija sa izrečenim disciplinskim merama sudija na samom terenu ?

– Pokazano je 138 žuta kartona, što je u proseku  2,50 po utakmici, dok su sudije u toku jesenje sezone za crvenim kartonom posegle 30 puta ili 0,54 po jednom meču, a za sve ovo obračunato je u kazne od ukupno 40 utakmica neigranja.

Bilo je i novčanih kazni ?

– Tako je, bilo je novčanih kazni klubovima i licima koja su se nalazila u tehničkom prostoru. Novčanim kaznama kažnjena su dva kluba, Turekovac je u 3.kolu kažnjen sa 5.000 dinara, Navalin u 7.kolu novčanim iznosom od 2.000 dinara i predstavnik Leminda 1953 Nenad Stajić sa 2.000 dinara.

Kako ste zadovoljni radom službenih lica, odnosno delegata ?

– Rad službenih lica (delegata) mogu da ocenim kao zadovoljavajući uz par nedostataka, kao što su neblagovremena informisanost o rezultatu komesara i analizatora lige, neblagovremeno dostavljanje izveštaja o kontroli suđenja, netačno informisanje i unošenje podataka u zapisnik utakmice. Delagati su pravilno raspoređeni na osnovu teritorijalne pripadnosti ili težine utakmice, uz poštovanja principa neutralnosti prema utakmicama i prema klubovima protivnika – rekao nam je Miroslav Marjanović, komesar za suđenje u MOL, iskusan fudbalski radnik iz Lebana.

Zastupljenost delegata za jesenji deo sezone MFL 2020/2021

R.b. Ime i prezimeSavez/ ОrganizacijaSportski radnik/ InstruktorUkupno utakmica Uspešnost