Leskovčani tesno izgubili od užičana

Da će se retko ko naigrati u Leskovcu u okviru juniorske košarkaške lige saznala je i ekipa „Slobode“ iz Užica, trećeplasirana na tabeli, jer su bodove protiv „Aktavis akademije“ odneli tek nakon produžetaka. Rezultat utakmice odigrane u okviru 8. kola je 91:93 (18:18; 18:20; 26:22; 19:21; 10:12). Rezultatska neizvesnost trajala je tokom čitavog meča, a nijedna ekipa nije uspela da stvori osetniju prednost. Užičani su uspelii da u trećoj četvrtini ostvare šest poena, Leskovčani su brzo izjednačili i na odmor se otišlo sa 36:38. U nastavku domaći uspevaju u više navrata da i sami povedu sa šest poena, ali i da propuste svaku priliku da stvore osetniju prednost zbog svoje brzopletosti, ali i velikog broja promašaja sa linije slobodnih bacanja (6/19). U produžetku su se gosti bolje snašli, bili precizniji i organizovaniji i slavili pobedu – 91:93.

Za ekipu „Aktavis akademije“ su igrali Mirdžić, Gavrilović 29, Krstić 2, Mienković, Ristović, Miljković 12, Simonović, Davinić 10, Maksimović 4, Stojanović 16, Trako 18.

U 9. kolu „Aktavis akademija“ gostuje u Novim Ledincima ekipi „Stara“.