Leskovački prvoligaš slavio u Vranju

smart

LESKOVAC-VRANJE
Uoči komšijskog susreta u Vranju između domaće ekipe Dinama i leskovačke Dubočice bilo je optimističkog nagoveštaja od strane fudbalera Dubočice da će sve učiniti kako bi došli do prve pobede na gostovanju. Uvereni u sopstvene mogućnosti četa trenera Saše Mrkića uspela je u svojim nastojanjima da se sa gostovanja verati sa celim plenom i tri veoma važna boda. Ovom pobedom fudbaleri Dubočice napravili su ozbiljan skok na tabeli, dok su Vranjanci sada ,,fenjerdžije” na prvoligaškoj tabeli fudbalske Srbije i to sa samo sedam osvojenih bodova.
Ovaj meč biće upamćen i po broju 90. Pobedonosni pogodak za Dubočicu postigao je Ivan Milić koji na leđima nosi broj 90, a pobedonosni pogodak je postignut upravo u 90. minutu igre.
Opterećeni imperativom pobede domaći igrači zaigrali su čvrsto sve u želji da što pre stignu do pogotka. Ali prvom pogotku radovali su se igrači Dubočice u 31. minutu koji je postigao kapiten Dušan Savić iz jedanaesterca. Vranjanci su na 1:1 izjednačili u 68. minutu, da bi posle dobre asistencije kapitena Savića rezervista Ivan Milić pogodio mrežu domaćina za konačnih 1:2 za Dubočicu.
U narednom 13. kolu narednog vikenda Dubočica na svom terenu ugostiće ekipu kraljevačke Sloge.
Stadion: Jumka u Vranju.
Igrano bez prisustva publike.
Sudija: Milan Stefanović (Beograd). Strelci za Dinamo: Spasić u 68.min. a za Dubočicu: Savić u 31.(iz jedanaesterca) i Milić u 90.minutu.
Žuti kartoni: Orlić, Dimitrov i Baždarević (Dinamo), Radić, Savić, Ilić, Milić, Z. Stanković i Petrović (Dubočica).
Dubočica: Mladenović, Z.Stanković, Nikolić, Ivanov, M. Stanković, Savić, Ilić, S.Radić (Petrović), Onimisi, Karapandžić (Mitrović), P. Radić (I.Milić).