Košarkaši “Zdravlja” pobedili “Beovuka”

Košarkaši Zdravlja opravdali su ulogu favorita i pobedili ekipu beogradskog „Beovuka 72“ rezultatom 96:80 (21:23, 23:18, 31:27, 21:12). Gosti su samo u prvom poluvremenu bili ravnopravan protivnik i održavali rezultatsku neizvesnost. U nastavku preciznija i angažoanija igra domaćina, što je dovelo do sigurne pobede.

Nakon osam kola Leskovčani su osmi na tabeli sa polovičnim učinkom, po četiri pobede i poraza.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jugović 11 (4 skoka, 4 asistencije), Veličković 13 (13 asistencija, 5 skokova), Petković 12 (), Stojković 6, Nedeljković, Dojčinović 5 (7 skokova), Marić 18 (7 skokova), Prica 6 (8 skokova), Prokić 25, Ilić (2 skoka, 2 asistencije).

Naredne nedelje igra se 9. kolo, a „Zdravlje“ gostuje u Žitištu ekipi „Sveti Đorđe“.