Kompanija ,,Kentaur“ iz Danske otvara proizvodni pogon u Vranju

VRANJE

U Industrijskoj zoni „Bunuševac“ u Vranju firma ,,Kentaur“ iz Danske, u četvrtak, 24. oktobra, u 14 sati, otvoriće proizvodni pogon. Reč je o vodećem danskom proizvođaču profesionalne garderobe za uslužne i zdravstvene delatnosti.

Na svečanosti će govoriti ambasador Danske u Srbiji, Anders Hogard, predstavnici firme „Kentaur“, Kancelarije predsednika Srbije i grada Vranja.

U pogonu  u koji je uloženo više od milion evra, na početku će raditi 150 ljudi, a u planu je, do kraja iduće godine,  zapošljavanje još 200 radnika.

Specifičnost ove kompanije se sastoji i u tome što je lestvica kvaliteta i dizajna podignuta na najviši nivo. Svi repromaterijali su poreklom iz Nemačke, Italije ili Engleske, dok su za dizajn zaduženi vodeći danski i japanski kreatori.

U Srbiji ovo je prvi proizvodni pogon pomenute danske firme.

Dolazak ovog starnog inestitora obelodanjen je novembra 2018. godine kada su u Slobodnoj industrijskoj zoni u Vranju  kupili imovinu ovdašnje firme u stečaju „TD Ljubisavljević“. 

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare