Kapiten Leskovčana junak utakmice

DUŠAN SAVIĆ – DINAMO (VRANjE) 2:0
Već duže vreme Dušan Savić u dresu Dubočice je glavni kreator svih rezultatskih uspeha ovog kluba. Ako njega nema u timu, Dubočica je potpuno druga i drugojačija ekipa. Sa kapitenskom trakom na ruci Savić je istinski vođa ekipe koji znanjem i golgeterskim umećem donosi radost svojoj ekipi. Tako je bilo i prve subote u oktobru kada je sa dva pogotka u meču sa Dinamom iz Vranja doneo svojoj ekipi tri veoma važna boda. I zato se s pravom može reći da je Dušan Savić sam pobedio komšijsku ekipu iz Vranja.
Već u začetku utakmice, tačnije u 12. minutu, manirom iskusnog i rasnog strelca uspeo je da nadmudri odbrani odbranu gostiju i da natera golmana gostiju da vadi loptu iz sopstvene mreže za vođstvo leskovačkog srpskoligaša od 1:0. Drugi pogodak Dušan Savić postigao je iz jedanaesterca u 28.minutu, što se kasnije ipostavilo da je to bio i konačan rezultata komšijskog derbija. Imali su momci trenera Slaviše Božičića još nekoliko šansi za postizanje pogotka, ali nije bilo prave realizacije njenih napadača zbog nedovoljno koncentracije pred golom svog protivnika.
Fudbaleri Dinama u nadoknadi vremena imali su priliku da sa penala poraz učine minimalnijim, ali udarac rezerviste Savića iz redova Vranjanaca, golman Miodrag Mladenović uspeo je da ukroti.
Pred blizu 500 gledlaca u SC ,,Moravac Orion” u Mrštanu protiv ekipe Dinama Dubočica je igrala u sastavu:
M. Mladenović, Čamajčanin (M. Mitrović) L.Mitrović (Jelić), Savić, Smiljković (Milosavljević), D. Mladenović, N. Mladenović (Stamenković, Jovanović (Paunović), S. Marković, Stojković, Martinović.

Na gostovanju u duelu sa Radničkim
VLASINA STIGLA DO JEDNOG BODA U PIROTU
Posle obostrano ne baš dobrog ovojenjeg rezultatskog početka fudbaleri Vlasine i Radnički u direktnom duelu u Pirotu silno su želele pobedu. Opterećeni imperativom moranja da iz ovog susreta izađu kao pobednici, fudbaleri obe ekipe svojski su se trudli da pogode protivničku mrežu za pobedu i sva tri boda, ali u svojim nastojanjima nisu uspeli, pa je tako ovaj susret završio i onim rezultatom sa kojim je počeo ovaj meč. Bilo je prilika za obe ekipe, ali strelci nisu, izgleda, dobro naštelovali svoje nišanske sprave, tako da su mreže oba golmana ostale netaknute svih 90 minuta koliko, inače, i traje jedna fudbalska utakmica. Kad se sve sabere, nerešen ishod i po jedan bod za obe ekipe najpravedniji je ishod komšijskog nadmetanja, u igri gde su se igrači obe ekipe ponašali krajnje fer i sportski.
Karakteristika ovog susreta i bolno saznanje za domaćine se ogleda u tome da ovom meču na stadionu ,,Dragan Nikolić” u Pirotu nije bilo puno gleadalaca, a ovog puta ni stotinak ih nije bilo. Da li je to pokazatelj da je Radnički izgubio simpatije svojih navijača, koji, eto i ne žele da ih gledaju kada igraju kući i na svom terenu.
Ekipi domaćina Vlasina se suprostavila sa sledećom ekipom: Marković, Marinković, Pejčić, Mitrović (Nikolić), Đokić, Vlajković (N.Stanković), A. Stojković, Milić, Smiljković,, Pekić, Miljković.

U utakmicama 8.kola, koje se odigrane 2.i 3. oktobra, postignuti su sledeći rezultati:
Meševo: Meševo – Sloga 1:0
Pirot: Radnički – Vlasina 0:0
Negotin: Hajduk Veljko – OFK Brzi brod 1:0
Svilajnac: Radnički – Jedinstvo 3:0
Kruševac: Trajal – Timočanin 3:0
Trgovište: Pčinja – Rembas 1:1
Popovac: Budućnost – GFK Jagodina 1:1
Mrštane: GFK Dubočica – Dinamo 2:0